Співробітник охоронної компанії — що це за професія!?

Автор: Денис Авдєєв — інструктор виробничого навчання Охоронної компанії Венбест, чемпіон світу з поліцейського хортингу.

Яке головне правило охоронця/тілоохоронця?

Найперше пропоную визначитись з назвами професій. «Охоронець» — це людина, яка забезпечує особисту охорону людини чи групи людей. Часто в народі вживають назву «тілоохоронець», але це не зовсім правильно, оскільки це — русизм. Натомість, є професія «Охоронник». Ці люди забезпечують охорону рухомого і нерухомого майна, тобто охорону об’єктів замовника послуг.

Тож, головним завданням охоронця є безпека особи або осіб які охороняються. А головним завданням охоронника — є збереження недоторканості майна замовника послуг охорони.

В обох випадках головні правила в роботі представників цих професій дуже схожі. Це уважність, високий рівень психологічної та фізичної підготовки, здатність швидко приймати рішення, реагувати на небезпеку.

IMG_20200131_135114_401

Які критерії відбору співробітників охорони у компанії Венбест?

Головні критерії відбору охоронників у компанії Венбест відповідають вимогам кваліфікаційної характеристики цієї професії.

Претендент на посаду охоронника повинен мати знання з чинного законодавства України, технічного забезпечення охорони об’єктів, володіти навичками професійної фізичної підготовки, та відповідати певним моральним якостям. До цих якостей відносяться, сміливість, щирість, чесність та бажання надати допомогу тим, хто цього потребує.

Як ви здійснюєте підготовку співробітників охорони у вашому навчальному центрі?

Компанія Венбест надає велике значення кваліфікаційному рівню працівників охорони. Для цього в компанії створений навчальний центр. В ньому запроваджені найсучасніші форми та методи навчання. У нашому центрі здійснюється безперервне навчання впродовж трудової діяльності співробітників, і воно складається з таких основних етапів: первинна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації.

Все вищезазначене дає можливість працівникам охорони постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень, що в свою чергу дозволяє компанії Венбест бути на передових позиціях у сфері надання послуг охорони.

Варто зазначити, що вся підготовка охоронників здійснюєтся за кошти компанії.

IMG_20200131_135125_311

Головні вимоги до співробітників охорони під час несення служби?

Під час виконання посадових обов’язків, охоронники компанії чітко виконують вимоги інструкцій, що розробляються нашими спеціалістами індивідуально для кожного об’єкту охорони.

Кожен співробітник одягнений в спеціальний формений одяг, захищений бронежилетом та каскою, має засоби службового радіозв’язку, використання спеціальних засобів спецзасобів (це газовий балончик, гумовий кийок, електрошокові пристрої, травматичний пістолет), повинен дотримуватися режиму роботи об’єкту і звичайно ж, постійно бути готовим реагувати на сигнал тривоги.

Що важливіше, психологічна чи фізична підготовка?

Неможливо визначити у роботі охоронника, що важливіше — психологічна чи фізична підготовка! Ця професія вимагає від людини комплексні знання, вміння, навички та підготовку.
IMG_20200131_135122_608

Фізична підготовка у компанії Венбест необхідна тільки для виконання охоронних завдань, чи у компанії є й спортивний інтерес

Кожен охоронник ГМР компанії Венбест повинен володіти базовими навичками з самооборони, але є хлопці та дівчата, які виходять далеко за рамки бази, маючи певний спортивний досвід. При нашому навчальному центрі існує спортивний клуб «ВЕНБЕСТ». За роки існування члени клубу стали Чемпіонами Світу, Європи та багаторазовими Чемпіонами України. Ці нагороди вони отримали беручи участь у змаганнях в розділах «selfdefense» та «особистий самозахист».

І це все реалізовується завдяки підтримці компанії «ВЕНБЕСТ» та особисто Георгія МиколайовичаТупчія (керуючий акціонер Охоронної компанії Венбест).

Чи проводите Ви заняття/тренування для співробітників компанії Венбест, які не входять до штату співробітників охорони?

Враховуючи те, що компанія має власний спортивно — тренувальний зал та штат тренерів, кожен співробітник компанії, не тільки співробітники охоронних підрозділів, за своїм бажанням, можуть покращувати свою фізичну підготовку та здобувати навички з самооборони. Ми, як тренери завжди готові їм у цьому допомогти!

Ідеальний співробітник Охоронної компанії Венбест – хто він і якими якостями він володіє?

Ідеальних не буває, однак наближені до ідеалу співробітники володіють такими якостями як стресостійкість, сміливиість, щирість й чесність. На мій особистий погляд, відштовхуючись від власного досвіду, вважаю, що найважливішим є бажання працювати, бажання стати частиною великого діла у команді професіоналів, які працюють в компанії «ВЕНБЕСТ». Особливо цінуються співробітники з бажанням надати допомогу, вмінням правильно розібратися в ситуації, вмінням в екстремальних ситуаціях діяти рішуче, але і в рамках чинного законодавства, що буває досить непросто.

В тему

Discussion about this post