7 кроків до ефективного партнерства

1. Виберіть бізнес-партнера, а не друга. Партнерство, побудоване навколо дружніх відносин, може перерости у проблему, коли змішаються інтереси бізнесу й дружні інтереси. Ніхто не хоче втратити кращого друга, але ведучи бізнес із другом-партнером ви має всі шанси втратити і те й інше.

2. Розподіліть ролі. Розподіліть ролі з самого початку. Кожен повинен знати за що він відповідає. При цьому уникайте розпливчастих ситуацій, коли людина не зовсім розуміє, за що відповідає. Бо вийде так, що залишиться частина роботи, яку ніхто не візьме на себе. 

3. Створіть письмову угоду. Постарайтеся укласти письмову угоду з партнером, в якій будуть чітко розписані обов’язки кожної зі сторін, частки в бізнесі. Це не говорить про відсутність довіри між партнерами. Ні, це проста необхідність, яку не варто уникати.

4. Спілкуйтеся часто й ефективно. Головний убивця партнерства – це погані комунікації. При виборі партнера переконайтеся, що ви відчуваєте, що обрана вами людина відкрита і чесна з вами. Якщо між вами є хоч якісь бар’єри, то шанси на загальний успіх бізнесу знижуються. 

5. Оцінюйте. Хоча б раз на рік ви повинні визначати, що дійсно добре працює в вашому партнерстві, а що слід поліпшити. Мова йде не про бізнес, а про партнерські відносини, які потрібно постійно вдосконалювати.

6. Не бійтеся реструктуризації. Якщо це необхідно, то перешикуйте ваші стосунки з партнером. Можливо, певні попередні ролі сьогодні не відповідають тому, що дійсно може добре виконуватися партнером. Або ще щось. Головне не боятися змін у відношенні з партнером.

7. План виходу. Майте план на той випадок, якщо ваш партнер несподівано вийде з бізнесу. Ви повинні бути готові до такої ситуації. Саме тому потрібно бути в курсі того, що робить ваш партнер.

В тему

Discussion about this post