12 принципів виховання дітей від Лілії Олійник

Лілія Олійник — засновник мережі здорового харчування “I Live Café” і Школи Досконалості Лілії Олійник;

— успішна бізнес-леді та щаслива мама чотирьох дітей;

— засновник Центру розвитку і дозвілля сім’ї “ilivecentre”;

— голова ГО “Живу в гармонії”; 

— голова КУЖ в м. Київ 2019;

— засновник Школи Досконалості Лілії Олійник;

— засновник і видавник газети “Еко Україна”; 

— ініціатор Міжнародного Екологічного Форуму; 

— автор та ведуча радіопередачі “Історії успіху” та телепередачі “Щаслива родина”.

 

 «Я беру участь у багатьох соціальних та благодійних проектах, які підтримують дітей, і спрямовані на поліпшення екологічної ситуації в нашій країні. Упевнена, що кожна жінка може займатися улюбленою справою, виховувати дітей, розвиватися творчо, бути соціально успішною, і при цьому залишатися легкою, стильною, жіночною і щасливою».

 

716_8686 копия1

 

Якось у мудреця запитали, чи варто балувати дітей, і він відповів: неодмінно балуйте, невідомо, які випробування їм приготувало  життя!

 1. Чути і слухати дитину. Ви, мабуть, самі помічали, що різні діти поводяться з дорослими по-різному. Одні, запитавши дозволу, підійдуть із важливим запитанням, а інші, перебиваючи, будуть постійно щось просити, наполягати… Різниця в тому, що до перших, батьки з народження підходили на першу вимогу і з цікавістю слухали їх, та намагалися щиро брати участь у всіх дитячих перипетіях. Можливо, другу категорію дітей, батьки теж любили і обожнювали, але не завжди щиро і зацікавлено прислухалися до них у найважливіші хвилинки спілкування.

Змінити це просто — відкласти всі справи, коли до Вас підійшла дитина, і цілковито насолоджуватися Вашим спілкуванням. Перші результати стануть помітними дуже швидко, а безцінний досвід спілкування залишиться назавжди.

 1. Жити своїм життям, а не життям своєї дитини. Більшість матусь впевнені, що дитина — найбільше сонечко в її житті, і тому всі думки і дії вони спрямовують виключно на неї. Ми часто забуваємо про свою місію: тільки щаслива, реалізована мама може виховати щасливих і успішних дітей. На першому місці — свої завдання, друге місце займає чоловік, і тільки третє місце по праву належить дітям — саме така система розподілу енергії і уваги дозволяє створити гармонійну сім’ю.
 2. Дозвольте дітям робити свої власні помилки. Якщо дитині в перший рік життя надати свободу і простір, це змусить його розвиватися набагато швидше однолітків, які сидять у манежі або ліжку. Не завжди дитину потрібно оберігати від падінь: дозвольте іноді їй помилятися в дрібницях, щоб потім не помилитися у важливому.
 3. Сильні сторони підкреслюємо, слабкі — не акцентуємо. Усі найсвітліші думки вкладаємо у кращі сторони свого чада. Навіть найменші досягнення і успіхи повинні бути помічені і підсвічені Вашою увагою, похвалою або щирим захопленням. І щоб не трапилося, починайте  оцінку ситуації з позитивних сторін.
 4. Робіть сьогодні те, щоб б Ви бажали бачити у майбутніх вчинках Ваших дітей. Складно переконати дитину займатися спортом або прищепити принципи здорового харчування, якщо Ви самі цього не робите. Ми не можемо навчити дитину тому, чого самі не вміємо.
 5. Дуже важливим є режим, але гнучкий. Для успішного самостійного життя дитині важливо спочатку навчитися вибудовувати свій день та межі в найважливіших сферах. Завдання батьків організовувати все це досить органічно, враховуючи найважливіші аспекти фізичного, емоційного і духовного розвитку: ранкові та вечірні процедури, щоденні прогулянки або ігри на свіжому повітрі, навчання, творчі заняття, фізична активність, допомога по дому, соціальні заходи і т.п. Потрібно домовитися з дитиною за виконання режиму  з можливими змінами за необхідністю.
 6. Час — найбезцінніша річ у нашому житті. Вчимося його цінувати разом з дітьми, адже якість життя залежить від того, як його витрачати. Пам’ятайте, що кращий відпочинок — це зміна діяльності. Складіть список видів діяльності, що найбільше надихають і заряджають Вас позитивними емоціями, і поставте їх в графу відпочинок (домашнє рукоділля або спільні прогулянки, малювання або танці, похід в магазин або написання віршів) та звертайтеся до нього регулярно. 
 7. Дозволяйте дитині робити власний вибір. Кожна людина унікальна і неповторна. Продумайте заздалегідь, або запитайте у дитини, чого б їй хотілося, особливо коли Ваші думки розходяться. Різні варіанти не тільки розширять Ваші інтереси, але й знімуть можливий конфлікт інтересів. 
 8. Продуктивність і усвідомленість — ще один ключик до побудови успішного майбутнього дитини. У будь-якій ситуації пояснюйте причинно-наслідковий зв’язок: прогулюючись, наші клітинки наповнюються енергією здоров’я, ми стаємо витривалішими, малюючи, у нас виникають позитивні емоції… Чим усвідомленіше проходить спілкування і діяльність з дитиною, тим якісніше буде використовуватися нею енергія для досягнення цілей.
 9. Дитина — активний учасник усіх планів сім’ї. Беріть дитину частіше з собою, щоб вона бачила Ваше життя. Вона — найактивніший учасник всього, тому радьтеся з нею,  обговорюйте все, а з часом дозволяйте вносити свій вклад у розвиток і процвітання вашої родини, підбираючи обов’язки згідно віку та інтересів…
 10. Відносини довіри — фундамент впевненості вашої дитини. Вибудовуйте їх з народження, використовуючи 5 мов любові: цілуйте і обіймайте свою дитину, проводьте разом час продуктивно, робіть приємні сюрпризи, говоріть багато хорошого дитині і про неї саму, слухайте і чуйте, з’ясуйте, що для неї важливо. Намагайтеся пояснювати причину свого стану: Ви маєте право іноді бути втомленими або нездоровими. Довіра виникає тоді, коли Ви не приховуєте своїх емоцій, що Вам подобається, а що — ні, що важливо, а що — другорядне, зрозумійте, що кожна Ваша думка, слово і вчинок — на благо Вам і Вашій родині. І завжди їй кажіть: «Я вірю, ти впораєшся».
 11. Безумовно, любов. Тільки повне прийняття всіх сторін своєї дитини, її світу, її інтересів і друзів дозволить побудувати міцний місток щирих відносин. Ми любимо і приймаємо її такою, якою вона є, радіємо і цінуємо кожну хвилину спілкування з нею.

 

 

В тему

Discussion about this post