Олександра Штаній-Медяник: Грамотний підхід до раціоналізації і функціональності інтер’єру

Великі міста розростаються, ринки нерухомості розширюються, а новобудови ростуть усе вище вгору. Найголовніше, про що думає забудовник, — це зовнішній вигляд будівлі, її інфраструктура, наявність дитячої зони та комунікаційне забезпечення будинку. А ось питання про грамотне планування інтер’єру житлового приміщення відкладається, у кращому випадку, на потім. І майже завжди стає нелегким завданням для господарів квартири.

Це відповідь на запитання багатьох власників житла: чому спальня всього лише 25 м², для кого будувався така мініатурна вбиральня, навіщо розміщувати гардеробну в коридорі біля кухні і т.п. Тому про все це для Вас і спочатку. Завдання забудовника — зробити розміщення житлового будинку максимально комфортним, а не побудувати квартиру вашої мрії. Скажете, що це грубо? Можливо, і так. Який вихід? Не купувати таку нерухомість? Однозначно — ні.

Купувати, звичайно, варто. Ринок нерухомості рясніє цікавими і привабливими пропозиціями. Якщо можна обрати приємний вид із вікна, комфортне розташування недалеко від школи/дитсадку/роботи, та ще при цьому і ціна буде максимально привабливою, то навіщо відмовлятися? Але потрібно врахувати, що «доопрацювання» інтер’єру з грамотним функціональним підходом до вирішення певних незручностей із плануванням приміщення, з раціональним використанням кожного квадратного метру площі квартири, не порушуючи при цьому законодавство, — вже завдання власника.

Однозначно, тільки Вам вирішувати, яка з цих кімнат буде дитячою, у яких тонах Ви хочете бачити кухню, і якого розміру повинна бути вбиральня. Ваше уявлення про ідеальне планування житлового простору може разюче відрізнятися від уявлення планувальника будинку. Усі люди різні. Так чому ж вони повинні жити в однакових квартирах?

Дизайн і декор інтер’єру здатні перетворити стіни в квартиру, простір — у житло, а звичайну коробку – у найзатишніше місце на планеті. Але з цим завданням може впоратися тільки досвідчений і грамотний фахівець. Дизайн інтер’єру повинен виходити з раціоналізації функціональності приміщення та композиції меблів. Він не просто «підлаштовується» під ваші особисті вимоги, а є віддзеркаленням Вашого характеру і темпераменту.

Професіонал, який зможе допомогти створити будинок вашої мрії, на деякий час повинен стати кращим другом сім’ї, психологом і партнером. Іноді навіть власники до кінця не впевнені, яким бачать майбутнє житло. У такому випадку краще довіритися тому, хто запропонує декілька варіантів, допоможе зробити вибір і створить магію у вашому домі.

Кажуть, очі — дзеркало душі. Я кажу: інтер’єр — дзеркало особистості. Те, що всередині вас, має резонувати з тим, що навколо вас. Так ви створюєте баланс у своєму житті. Саме повертаючись додому, ви заряджаєтеся, поповнюєтеся правильною енергією і збираєтеся з силами після важкого дня. Тому так важливо жити в оточенні приємних речей, затишних меблів і стильно оформлених стін.

За допомогою правильно підібраних відтінків кольорів стін і декору можна творити чудеса, і перетворити простір до невпізнання: додати сонячного світла кімнатам з вікнами на північ, або «охолодити» південну сторону; розширити стіни, або створити їх у відкритому просторі (поділити його на зони); облагородити приміщення, або «прикрасити» його ультрамодними речами.

Гра з багатством матеріалів, кольорів і фактур внесе неповторність у Ваш інтер’єр. Ексклюзивність, комфорт і стиль — ось три речі, які повинні бути в кожному сучасному будинку.

Інтер’єр Вашої квартири — це сцена для Вашого щоденного спектаклю під назвою «життя», де його мешканці — головні актори. Потрібно навчитися працювати з професіоналами і довіряти їм. Адже не актори створюють декорації для сцени або костюми для виступу.

 

 Олександра Штаній-Медяник

В тему

Discussion about this post