Політика і «soft skills». Як навчають студентів у Київській Академії Політичних Перспектив

Головні тенденції останніх років — особистісний розвиток і освіта. В Україні на сьогодні існує чимало спеціалізованих комерційних курсів, що обіцяють неймовірний зріст і подальший розвиток у певній галузі своїм студентам. Сьогодні мова піде про Київську Академію Політичних Перспектив. Курс Академії завершується стажуванням у Верховній Раді чи будь-якій іншій структурі, яку представляють лектори академії. Найуспішніші студенти сьогодні вже працевлаштовані і впевнено крокують у світ політики.

14-16 грудня пройшов черговий зимовий набір КАПП. Цього разу Академію відкривав Анатолій Кінах — екс-прем’єр-міністр України. Напередодні форуму з приводу Стратегії розвитку України на майбутні 20 років, Анатолій Кирилович підіймав чимало актуальних тем, на які аудиторія активно відреагувала після виступу, тому й отримав чимало запитань від молоді. Яскраву дискусію студенти підняли під час виступів двох політиків з протилежних таборів: Євгена Мураєва та Ігоря Швайки. Важливо, що Академія, не намагається пропагувати єдиної політичної ідеології, а інформує студентів про актуальні течії, розширює їх світогляд та розвиває можливість критично мислити, що є необхідним на сьогодні. Політичний та воєнний експерт, Олексій Арестович закривав перший день Академії. І тут вже було не до жартів, коли о восьмій годині вечора, після цілого дня постійних лекцій, студенти отримали завдання пояснити термін «політика» за Арістотелем. І вони змогли.

Загалом перший день Академії традиційно проходить «навколо політики». Він запалює очі і серця, після чого виступають ті, хто глибше відкривають всі аспекти та дають такі інсайти, що допоможуть не просто палати ідеєю, а втілити її.

Кандидат політичних наук, громадська діячка та власниця видання ”People IN” Анастасія Рагімова чимало акцентів у своїй лекції поставила на важливість правильного використання соціальних мереж у створенні власного бренду. «Людина-бренд» завжди має перевагу на політичному шляху. Вірне використання алгоритмів, таргетування та хештеги, актуальний для постів час та відмітки – все це та ціла низка інших аспектів соціальних мереж допоможуть юним політиками стрімко та головне — бюджетно, досягти ключової мети.

Тренер з особистісної ефективності Тамара Воропаєва звернула увагу на важливість планування часу та вірної постановки цілей: довгострокових, середньострокових та короткострокових. Такий компетентний підхід до власного часу надає можливість не просто мріяти, а втілювати мрії в реальність. Головне — прислухатись до себе та діяти відповідно встановленого плану.

Артем Монастирний — засновник клубу жорсткої риторики «Сила Слова» дав майстер-клас із боротьби з хамством та грубістю, а також дав поради з самодисципліни, вербальної та повсякденної поведінки, що допоможуть студентам вдало виступати на публіці, адже в публічній політиці сьогодні це чи не найважливіший навик.

Окремих оплесків у другий день заслужили політологи та політичні експерти: Катерина Одарченко, Костянтин Бондаренко та Руслан Бортник. Це люди, які звертались до наукового фундаменту, до витоків, розкриваючи через них тенденції сьогодення. Науковий прагматизм рідко викликає оптимістичні емоції, часто він «ріже око», його не транслюють по новинах, але він надає можливість подивитись на ситуацію без рожевих окулярів, тверезо і критично, що сьогодні, у часи інформаційного суспільства, дуже важливо.

Останній день Академії ще більше порадував своїм розмаїттям. Політичний експерт, засновниця політичної агенції «AG Group» Анне Бикова привела слухачів до тями рядом можливих ризиків на початку політичної кар’єри. Це і наслідки поганої репутації, і втрата відчуття такту, непродуманий імідж, неохайність, невідповідна поведінка, низька обізнаність у актуальних новинах. У політтехнологічний практиці часто можна зіштовхнутися з подібними проблемами — а, зазвичай, саме такі дрібниці призводять до краху навіть найбільш масштабні політичні кампанії.

Олена Семикіна, радник міністра юстиції з комунікацій — одна з небагатьох експертів, яка звернулась до даних соціологічних досліджень і наголошувала на їх стратегічній важливості. Розкриваючи тему, експерт говорила про боротьбу за увагу читача, основні пріоритети в подачі інформації згідно досліджень.

Економічний експерт Віктор Скаршевський однією лекцією зміг запобігти ряду питань в економічній галузі, що постійно виникали у студентів за попередні два дні. Загалом, непопулярність економічної теми більш ніж зрозуміла, адже навідміну від ряду інших, вона не викликає жодних позитивних асоціацій. Скаршевський звернув увагу на факти маніпуляцій інформацією в економічній політиці, а також на її «міфічній» складовій і загальному примітивному характері. Дійсно — жодного позитиву.

Геннадій Ткаченко, як майстер публічних виступів, звертав увагу на важливість сталих філософських та політичних поглядів для оратора, продовжуючи тему Олексія Арестовича.

Громадський діяч Іван Омелян став найбільш активним лектором зимової Академії. Його тренінг довів багатьом ще одне важливе правило: що не заборонено — те дозволено. Не варто заганяти себе в рамки суспільних фреймів, коли є можливість мислити інакше.

Загалом, ці, повні лекцій, три дні пролітають непомітно, проте залишають свій слід у серцях та розумах слухачів назавжди. Академія має ряд переваг, серед яких:

  1. Спікери: актуалізують hard skills та допомагають набути soft skills, дають вірний напрямок майбутнім політикам. Та все ж головний із них — саморозвиток та віра в себе.
  2. Команда. Вони — наче твоя сім’я, вони піклуються про слухачів і їх комфорт навіть ввечері, коли всі мають спати, завжди є «черговий КАПП». І він завжди допоможе в непередбачуваній ситуації.
  3. Можливості. Найбільш активні випускники здобувають саме їх — ті, хто не побоялися поставити  питання, хто встиг поговорити зі спікерами в кулуарах та справити відповідне враження на останніх своїм гострим розумом. Уже сьогодні вони пожинають плоди своєї активності. Окрім основного курсу Академія згодом відкриє дочірній проект «Кава з політиком», на якому за суботньою кавою студенти Академії і її почесні лектори зустрічаються для обговорення актуальних питань.

Засновник Академії Михайло Железняк заслуговує на окрему повагу за увагу до аудиторії та за любов до справи, якою займається. Це захоплює та мотивує стати кращим кожного зі студентів Академії.

Тож, сподіваюся, знайомство з таким проектом на сторінках People IN стане для кожного читача поштовхом до розвитку. І звісно, ласкаво просимо до Київської Академії Політичних Перспектив.

Железняк3

Борисенко Олена

 

В тему

Discussion about this post