Україна наростила валютні резерви до рекорду за п’ять років

Україна за підсумками 2018 року наростила міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) до п’ятирічного максимуму. Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ).

Так, станом на 1 січня 2019 року резерви досягли 20,8 млрд доларів в еквіваленті. Тобто зростання за рік становить 10,6%. Востаннє так багато валюти в резервах Нацбанку знаходилося за підсумками 2013 року, до анексії Криму та війни на Донбасі.

Збільшити обсяг ЗВР вдалося, перш за все, завдяки отриманню Україною траншу МВФ і пов’язаного фінансування. Так, надходження від МВФ, ЄС і Світового банку становили 2,4 млрд доларів. Крім того, в минулому році уряд залучив на зовнішніх і внутрішніх ринках 6,1 млрд доларів.

Але це не єдина причина – резерви також поповнювалися за рахунок купівлі Нацбанком валюти на міжбанківському ринку. За рік НБУ придбав 1,4 млрд доларів.

А ось валюту з резервів витрачали в основному на погашення боргів. Зростання ЗВР зараз особливо важливе для України, адже в 2019 році країну чекають пікові виплати за державним боргом.

«Національний банк отримав можливість здійснити чисту покупку валюти на суму 1,4 млрд доларів без впливу на напрям руху курсу гривні. … Засоби з резервів спрямовувалися переважно на платежі уряду і НБУ з обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті. Їх загальна сума становила 8,1 млрд доларів», – підкреслили в Нацбанку.

Нагадаємо, відразу після надходження першого траншу stand-by Нацбанк 21 грудня 2018 року відзвітував про зростання резервів до 20,1 млрд доларів, що стало максимумом за п’ять років – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

В тему

Discussion about this post