З нового року в Україні поліпшать підтримку фермерів

Уряд розраховує, що фермерських господарств помітно побільшае.

В Україні в 2019 році планують удосконалити механізм підтримки фермерів. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду.

Покращення стосуватимуться розподілу коштів державної допомоги фермерам, анонсував Гройсман.

«Ми вдосконалюємо підтримку фермерів у 2019 році … Думаю, ми зробимо її більш таргетированною і більш справедливою», – сказав глава уряду.

Він зазначив, що розраховує на збільшення частки фермерських господарств до 10% в 2019 році.

Раніше президент Петро Порошенко розкритикував механізм розподілу коштів програм державної підтримки фермерів у 2019 році. Справа в тому, що в 2018 році кошти були використані не повною мірою. Зокрема, за словами Порошенка, не використана частина коштів з компенсації вартості закупівлі вітчизняної сільгосптехніки і частина коштів, призначена безпосередньо на підтримку фермерів.

Гройсман уже зазначав, що на аграрний сектор в 2019 році виділять мільярди. Так, програми держпідтримки АПК на 2019 рік включають 800 млн грн підтримки фермерам, 127,2 млн грн – здешевлення кредитів для аграріїв, 400 млн грн – підтримка хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників. Програма підтримки тваринництва і рибництва в 2019 році становитиме 3,5 млрд грн, програма підтримки сільгоспвиробників (дотації на придбання с/г техніки) – близько 881,8 млрд грн.

В тему

Discussion about this post