«Революція цінностей»: форум Ukrainian ID оголошує тему і дати проведення в 2019 році

Світові та українські лідери думок зберуться на Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID, який вдруге відбудеться в Каневі 7-8 червня 2019 року. Ключова тема Форуму наступного року: «Революція цінностей».

Про це заявила президент Фонду гуманітарного розвитку України, ініціатор Форуму Ukrainian ID Наталія Заболотна.

«Перед усією планетою – і, зокрема, перед Україною – сьогодні стоять колосальні виклики, рівних яким людство ще не знало. Наша екосистема знаходиться в край хиткому стані, при цьому науковий прогрес радикально змінює уявлення про те, що таке людина і які можливості вона має. Наш світ охоплений політичною нестабільністю та кон’юнктурою, радикалізмом та жорстокістю. Та водночас передові технології виробництва, освіти, науки, медицини стають все більш доступними, прагнучи змінити рівень життя мільярдів людей.

Щоби впоратися з цими викликами, знайти той баланс, який допоможе зберегти нашу цивілізацію та забезпечити впевненість в її майбутньому, ми закликаємо провести ревізію цінностей, на яких ґрунтується й має базуватися здорове суспільство. Очевидно, що час багатьох ідей і концепцій, якими ми звикли керуватися, вже минув. І тому ми маємо провести справжню революцію сенсів, щоб отримати можливість безпечно рухатися вперед.

Учасники Форуму запропонують свої варіанти фундаментальних принципів, якими мало би регулюватися економічне, гуманітарне, політичне життя країни в XXI столітті. І підсумковим комюніке Форуму Ukrainian ID в 2019 році стане «Конституція цінностей» – звід тих правил, що повинні бути втілені українським суспільством як повноправним учасником найважливіших глобальних процесів», – повідомила Наталія Заболотна.

Тематичними панелями Форуму в 2019 році стануть:

Economy ID

Human Security ID

Community ID

Politics ID

Justice ID

Culture ID

Tourism ID

Technology ID

Media ID

CAN57017 (1)

«Головною темою економічної панелі стане гуманізація економіки – як тренд, що має вирішити конфлікт між гонитвою за фінансовими показниками країн та корпорацій та стратегічними інтересами здорового суспільства.

Ми створюємо панель Justice ID, присвячену законодавству, роботі судової гілки влади та забезпеченню правосуддя в Україні. Як сказала під час першого Форуму Наталія Енн Яресько, Україні сьогодні дуже бракує справедливості. Її відсутність є системною проблемою, що провокує суспільну кризу.

В країні, яка знаходиться у стані гуманітарного дефолту і живе без відчуття справедливості, не може бути здорової економіки. І тому в рамках Ukrainian ID ми залучатимемо кращі уми планети для того, аби підступитися до цієї проблеми і вирішити її.

Ми розглядатимемо можливості туризму та культури як економічних драйверів країн та регіонів. Ми дискутуватимемо про владу й відповідальність медійних компаній в епоху глобальних інформаційних конфліктів», – зазначила Наталія Заболотна.

У рамках Форуму відкриються спеціалізовані дискусійні платформи:

  • «Нова енергетична стратегія: баланс екосистем» – пошук найбільш ефективної енергетичної моделі для Україні у XXI столітті. Шляхи енергозбереження за досвідом Німеччини та інших країни. Здорова експансія зеленої енергетики та гідроенергетики – плюси і мінуси за досвідом України та Канади. За і проти атомної енергетики, світові тенденції розвитку розгалуженої мережі МАР – малих атомних реакторів за американською та французькою моделлю;
  • «Інвестиції у водну інфраструктуру України: як оживити водні артерії?» – перспективи розвитку водної логістики, пасажирських і вантажних перевезень ріками України, інвестиції в українські верфі – міф чи реальність;
  • «Агробізнес майбутнього – прибуток понад усе чи екологія нової свідомості?» – ключові питання операцій на ринку землі з досвіду іноземних держав та в українських реаліях, а також можливості вітчизняних агрохолдингів з інтеграції у глобальний ринок;
  • Big Ideas for Small Cities – платформа з трансформації та пошуку нової парадигми розвитку малих міст.

Форум вже має досвід ініціації змін у Каневі, адже у 2018 році одним із завдань Ukrainian ID був пошук ресурсів на добудову Шевченківського культурного центру, зведення якого розпочалося в місті вже майже чотири десятиліття тому. Оргкомітет Форуму вже передав міській адміністрації Канева чек на сто тисяч гривень, що будуть використані для завершення будівництва, а фандрайзинг задля цієї мети триває досі.

Також серед локальних завдань Форуму було напрацювання рішень для збільшення туристичного потоку до Канева, який стабільно знижувався протягом останніх десятиліть. В результаті, за інформацією мера Канева Ігоря Ренькаса, завдяки проведенню Форуму, його супутніх культурних проектів та актуалізації пам’ятних місць, пов’язаних з Шевченком, кількість регулярних автоперевезень до міста вже за перші місяці з інших населених пунктів України збільшилася на 20%.

Оргкомітет Ukrainian ID протягом найближчих місяців оголосить імена перших учасників Форуму в 2019 році та детальний зміст його дискусійних панелей і інвестиційних платформ.

CAN58977

Нагадаємо, Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID вперше відбувся 7 липня 2018 року з темою «План на завтра: стратегія успішної країни». Форум зібрав на Чернечій горі на території Національного заповідника та Музею Тараса Шевченка понад 300 учасників з міжнародною репутацією в сферах економіки, дипломатії, культури, освіти, політики, медіа та нових технологій. Серед них: Джон Гербст, глава Євразійського центру Атлантичної ради і посол США в Україні в 2003-2006 рр., Наталія Енн Яресько, міністр фінансів України в 2014-2016 рр., багаторічний журналіст New York Times Джеймс Брук, посол Канади в Україні Роман Ващук, легендарний військовий журналіст і автор бестселерів про міжнародну політику Крістофер Діккі, голова швейцарського центру Pro Civis, експерт з питань цифрової демократії Коста Ваєнас та інші.

Підсумкове Комюніке учасників Форуму містило звернення до центральних органів української влади із закликом внести до Конституції поняття гуманітарної безпеки як ключової складової національної безпеки держави, а також ввести мораторій на будь-які дії щодо закриття або перепрофілювання об’єктів гуманітарної сфери.

У фіналі роботи Форуму відбулося вручення премії Ukrainian ID Award, яка буде щорічно присуджуватися за видатні досягнення в розвитку громад, гуманізації суспільства і примноженні культурного капіталу. Першим лауреатом премії став режисер Олег Сенцов, політичний в’язень в Росії, якому цю відзнаку було присуджено за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи.

Паралельно із Ukrainian ID, як і у 2018 році, на майданчиках Канева проходитиме культурний міждисциплінарний фестиваль «Доба Шевченка».

«Майбутнє людства сьогодні видається надзвичайно крихким. Особливо це відчувається в Україні, з її чисельними структурними проблемами. Але саме тому наша країна є фантастичною лабораторією для пошуку найефективніших рішень для світу в усіх сферах суспільного життя. І вже вдруге такою лабораторією сенсів і рішень, яка залучить фахівців з багатьох країн, стануть у червні 2019 року Черкащина, Канів та Ukrainian ID», – наголосила ініціатор Форуму Наталія Заболотна.

Офіційний веб-сайт Ukrainian ID: www.ukr-id.com

Фотохроніка Форуму 2018 року знаходиться за посиланням.

В тему

Discussion about this post