Експерти розповіли, чому не варто зловживати мандаринами

Мандарини вважаються прекрасним доповненням до здорового харчування, але так є не завжди. Які ж небезпеки можуть підстерігати при покупці мандаринів?

Про те, що ці соковиті помаранчеві фрукти з чудовим ароматом можуть серйозно зашкодити організму, розповіли медики.

Виявляється, через мандарини, особливо привезені здалеку, існує реальний ризик постраждати, заразившись паразитами. За словами фахівців, на поверхні плодів можуть залишатися сліди личинок середземноморських мух – вживання в їжу таких фруктів легко може викликати отруєння.

Будьте обережними з вживанням мандаринів - фото 291843

Будьте обережними з вживанням мандаринів / Tastessence

«Перед вживанням мандарини обов’язково потрібно мити. На шкірці може перебувати безліч небезпечних речовин. Також необхідно ретельно мити руки після контакту зі шкіркою плодів», – застерегли експерти.

Зокрема, для збереження продукції перевізники нерідко покривають фрукти етиленом, а цей хімікат діє при потраплянні до організму як токсин, і, до того ж, накопичується в печінці. Зазвичай такі плоди ліпковатим на дотик.

Якщо на шкірці помітний яскравий восковий блиск, є ймовірність, що фрукти обробляли фунгіцидами – речовинами для боротьби з цвіллю. Ці хімікати можуть викликати ниркову недостатність, і особливо сильно шкодять, якщо людина, крім іншого, вживає й алкоголь.

Мандарини, які здаються занадто соковитими і зберігають вм’ятини від пальців при натисканні, скоріше за все, були перемороженими при зберіганні. Вживати такі фрукти лікарі не радять. Також, за їхніми словами, не потрібно вживати в їжу мандарини з зеленими плямами, адже це зазвичай свідчить про хвороби плодового дерева.

 

В тему

Discussion about this post