Померла відома українська письменниця Ева Гата

У ніч на середу, 14 листопада, померла відома львівська письменниця, художниця та науковиця Ольга Коссак, творчий псевдонімом якої Ева Гата.

Про це повідомила директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська у Facebook.

Важко прийняти і неможливо погодитися. Від нас відійшла Ева Гата – весела, оптимістична, розумна, талановита Оля Коссак. Прекрасна людина, чуйна товаришка, яка для кожного з нас знаходила правильні слова підтримки, чудова дружина, дбайлива мама і бабуся, талановитий викладач,
– написала Ключковська.

Причиною смерті письменниці стала онкологічна хвороба, з якою вона боролась впродовж останніх трьох років.

Ольга Коссак народилась 23 серпня 1958 року у Львові. Була доцентом кафедри прикладної математики Львівського національного університету імені Івана Франка. Активно співпрацювала з Афінським і Салонікському університетами.

Писала філософсько-містичні романи, які, на її думку, повинні були змінити світ на краще. Останнім часом займалась малюванням і ткацтвом.

Також Ева Гата є автором дев’яти книг. ЇЇ роман «Стати сонцем» увійшов до списку літературної премії  «Книга року ВВС – 2014».

 

В тему

Discussion about this post