Квоти на українські пісні на радіо зросли

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко заявив, що з 8 листопада набуває чинності третій етап запровадження українських квот на радіо.

Про це він написав у Twitter.

За його словами,  щонайменше 35% пісень, у т.ч. у прайм-тайм, будуть українською мовою.

«Два роки дії Закону — жодна радіостанція не закрилася, нових чудових пісень українською мовою у всіх жанрах дедалі більше. А крику ж було!», — написав він.

В’ячеслав Кириленко@KyrylenkoVyach

Сьогодні набуває чинності третій етап запровадження українських квот на радіо — щонайменше 35% пісень, у т.ч. у прайм-тайм, українською мовою. Два роки дії Закону — жодна радіостанція не закрилася, нових чудових пісень укрмовою у всіх жанрах дедалі більше. А крику ж було!)

За даними Нацради України з питань радіо і телебачення, також упродовж доби обсяг ведення передач державною мовою не повинен бути меншим за 60%.

«Обсяг україномовних пісень 35% має забезпечуватися упродовж доби, а також у кожному проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00», — йдеться у повідомленні.

У Нацраді додають, що ті радіостанції, які транслюють понад 60% пісень офіційними мовами Європейського  Союзу, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше як 25% і ці особливості мають бути прописані в ліцензії компанії.

У відомстві нагадали, що зазначені законодавчі норми впроваджувалися поступово – у три етапи.

«Таких домовленостей було досягнуто між законодавцями і представниками індустрії після тривалого обговорення. Починаючи із 25% пісень і 50% ведення передач українською мовою у 2016 році, щороку обсяг зростав на 5 відсоткових пунктів. Перехідний період набуття остаточних вимог до обсягу україномовних пісень і ведення програм державною мовою на вітчизняному радіо завершився, і відтепер української мови і в ефірі радіостанцій стане ще більше», — сказано у заяві.

В тему

Discussion about this post