БАГАТОЛИКИЙ TARTAN

Картатий принт знову на гребені модної хвилі! Провідні дизайнери і модні будинки Christian Dior, Fendi, Lacoste, Jil Sander пропонують цієї осені поповнити гардероб картатими речами, знаючи, що «клітинка» буде в тренді ще не один сезон.
Їм варто вірити — картатий малюнок вже став «живою класикою», що продовжує дивувати з сезону в сезон.
Думаєте, батьківщина «клітинки» — Шотландія? А ось і ні! Найдавнішій «картатій» знахідці 3000 років — це штани мумії, знайденої в пустелі на заході Китаю.
Далі картатим візерунком захопилися скандинави і кельти, наділивши його знаковостю — від рангу власника залежала кількість різнокольорових ниток в тканині одягу, наприклад, друїди мали право носити речі з тканини у шести кольорову клітинку.
Тільки у XVII столітті в Шотландії стали ткати картаті візерунки, фарбуючи нитки в доступні природні відтінки, в кожній місцевості свої. Так картата тканина — тартан — стала ознакою локальної географічної приналежності, що дозволяє «впізнавати милого за ходою», а точніше, за кольором… правильно, кілта! Так-так, саме за кольором кілта визначали, з якої частини Шотландії молодик родом.
І саме за яскраву індивідуальність в середині XVIII століття картата тканина потрапила під заборону. Воїни шотландських кланів підтримали династію Стюартів і, разом з ними, потрапила в немилість ні в чому не винна тканину «в клітинку». Зате який романтичний підйом настав після — з звичайного орнаменту «в клітинку» тартан став символом свободи і предметом наукових досліджень.
Все так серйозно, що орнаменти «в клітинку» дбайливо зібрані в Шотландії в регістри. Один з них, світового значення, містить понад 3300 малюнків і вже закритий. Зате є інший — Scottish Register of Tartans — в ньому вже більше 6000 орнаментів і він постійно поповнюється.
Придивіться до своїх картатих речей — можливо, їх забарвлення теж родом із Шотландії і навіть є в регістрі! І приходьте до нас — погомоніти про орнамент суконь нової колекції SEREBROVA за чашкою кави.
Чекаємо вас на Симона Петлюри 12А.
Попередьте нас про візит 096 237 75 58
В тему

Discussion about this post