У Світовому банку розповіли, хто утримує мораторій на продаж землі

В Україні є дві групи людей, яким вигідний мораторій на продаж аграрної землі.

Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв’ю «Економічній правді».

«Мораторій вигідний невеличкій частині людей, які багатіють завдяки мільйонам власників землі», — сказала вона.

«Двом групам. Перша — це люди, які орендують землю за мізерну плату. Друга — ті, хто використовують мораторій для власної наживи», — розповіла Кахконен.

«Ці групи дуже впливові і пов’язані. У них є доступ до грошей та ресурсів. Завдяки їм вони змогли утримувати дію мораторію майже двадцять років. Одночасно 4,5 млн власників земельних паїв не отримують ті кошти, які б вони могли отримати при справедливій ціні на свої наділи», — констатувала Кахконен.

«Зараз Україна не використовує на 100% свій сільськогосподарський потенціал. На шляху інвестицій у сферу сільського господарства є багато перепон і земельний мораторій серед них — номер один», — зазначила вона.

За словами Кахконен, у Світовому банку прогнозують, що на першому етапі після відкриття ринку землі ціна буде низькою — 1-1,5 тис. доларів за гектар. З часом, коли ринок стане більш зрілим, ціна підвищиться до 3-3,5 тисяч доларів.

В тему

Discussion about this post