Чому Росія не хоче зняття санкцій: думка правника

США можуть запропонувати Росії в обмін на припинення збройного конфлікту в Україні, приміром, скасування санкцій. Можна зрозуміти США і Європу, яким українська проблема сидить у печінках. Але мета Кремля – не скасування санкцій.

Таку думку 24 каналу висловив правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

Як говорить правник, якщо США скасує антиросійські санкції, то тоді це зробить і ЄС – критичний торгівельний партнер для Росії.

«Якби Москва хотіла б просто скасування санкцій, то для Росії не було б сенсу утримувати Донбас уже п’ятий рік. Це швидко розмінювалося ще в 2014 році. Очевидно, Росія хоче впихнути Донбас Україні. Особливо це зручно під час виборчих кампаній в Україні чи одразу після них. Коли проросійські сили явно зможуть набрати більше голосів у наступному парламенті. А потім Кремль заявить: якщо Донбас повернуто Україні, то треба знімати санкції», – підкреслив Геннадій Друзенко.

Експерт вважає, що позиція США щодо війни в Україні буде незмінною.

Був чудовий приклад ухвалення Держдепом США декларації по Криму, де проведені чіткі аналогії з країнами Балтії, які були окуповані СРСР в 1940 році. Але США торгували і далі з СРСР, проводили зустрічі на вищому рівні. Хоча окупації не визнавали. Так і зараз. Тому попри значущість і важливість підтримки України міжнародною спільнотою треба робити ставку на власні сили, армію зокрема. Чим потужніше ми будемо, тим більше шансів, що війна припиниться. Та як ціна для Росії стане неприйнятною,
– наголосив Друзенко.

Нагадаємо, міністерство торгівлі Сполучених Штатів Америки оголосило про введення санкцій щодо 12 російських компаній. На думку міністерства, дії компаній суперечать національним інтересам США. Раніше США запровадили персональні санкції проти 33 фізичних та юридичних осіб із Росії. Усі вони пов’язані із розвідкою та оборонним комплексом.

 

В тему

Discussion about this post