IKEA в Україні: топ-10 фактів про шведського меблевого гіганта

Найбільший у світі продавець меблів шведська корпорація IKEA прийде до України. Процедура входження компанії на український ринок тривала 13 років – нарешті перший магазин бренду з’явиться у Києві вже наступного року.

IKEA володіє та керує більш ніж 411 магазинами в 49 країнах світу, а її засновник Кампрад Інґвар у 2015 році потрапив до списку «Форбс» як один із десяти найбагатших людей у ​​світі. У 2012 році магазини мережі ІКЕА відвідали 690 мільйонів людей, що вдвічі більше, ніж населення США. Кажуть, якщо всіх людей, які працюють на виробництві меблів, поселити в одне місце, то знадобиться ціле місто. магазин

Пропонуємо дізнатись декілька найцікавіших фактів про улюблений шведський бренд:

Майже, як у Гоґвортсі

Магазини IKEA спроектовані за принципом лабіринту. Блукаючи численними рядами із товарами, відвідувачі можуть побачити всю пропоновану продукцію. Між відділами є «таємні проходи», однак їхнє розташування часто змінюється, оскільки стіни всередині магазинів стоять на коліщатках.

IKEA магазин товари
У магазинах IKEA – таємні проходи і стіни на коліщатках/ Джерело: Getty Images

Що далі, то краще

Магазини IKEA переважно розташовані у передмістях. І йдеться зовсім не про вартість оренди приміщень, а про психологічну пастку маркетологів компанії. Проїхавши таку довгу дорогу, відвідувач не зможе залишити магазин, нічого не придбавши. Ось така винагорода за витрачені зусилля.

Поспати на улюбленому дивані

Свободу дій відвідувачів IKEA ніхто не обмежує. Потенційні покупці можуть робити все, що їм захочеться: одягнути халат і поспати на великому ліжку чи у зручному кріслі. Навіть якщо ви не купите усього цього опісля, все одно не почуєте у свій бік жодних докорів від продавців.

IKEA магазин диван твоари
Кожен охочий може подрімати на зручному дивані/ Джерело: Getty Images

Співробітники магазину – не наглядачі

Працівникам магазину заборонено самим підходити до клієнтів. Ніхто не переслідуватиме вас, пропонуючи допомогу у виборі товару. Однак, якщо ви покликали співробітника, він зобов’язаний негайно підійти.
Працівник не підійде до вас, поки ви самі цього не захочете

Секретна мова

У будь-якій незрозумілій ситуації працівники компанії комінукують між собою спеціальними закодованими фразами. Звичайний відвідувач ніколи не зрозуміє, про що говорить голос із гучномовця. Так, до прикладу, «Код 22» означає надзвичайний випадок на касі, а «Код 99» — в магазині загубилась дитина. Коди, до речі, також часто змінюються.

На кухнях пахне їжею

У частинах магазину, де розташовані кухонні товари, спеціальні вентилятори, наганяють і легкий ненав’язливий аромат їжі. Маркетологи натякають вам, що товари IKEA точно принесуть у ваш дім затишок.

Деревина для IKEA

Щорічно IKEA використовують 1% деревини світу для виробництва своїх товарів. До речі, сосна – найпопулярніший матеріал в ІКЕА. Щоденно компанія виробляє приблизно 30 мільйонів фунтів соснової стружки.

Рекордна кількість каталогів

Якось аналітики порахували, що каталоги IKEA у світі популярніші, ніж Біблія. Щорічно друкується приблизно 180 мільйонів каталогів IKEA для споживачів. Натомість примірників Біблії – 100 мільйонів.

У топ-списку книгоманів

ІКЕА продає один книжковий стелаж BILLY кожні 10 секунд! Це їхній найпопулярніший товар. До слова, багато товарів відвідувачам привозять розібраними. Покупці збирають покупку самостійно, а потім не можуть не насолоджуватись результатом, у який було вкладено стільки сил.
IKEA текст
Кожні 10 секунд продається один книжковий стелаж/ Джерело: Getty Images

Дохід більший, ніж ВВП Сербії

Річний дохід ІКЕА становить близько 38 мільярдів доларів, а це більше, ніж ВВП Сербії. Одна десята частина всіх меблів у Великобританії придбана в ІКЕА.

В тему

Discussion about this post