Кальян чи сигарети: що більше шкодить вашому здоров’ю

Багато хто вважає, що кальян не шкодить здоров’ю на відміну від звичайних сигарет. На хвилі цієї тези деякі курці переходять з сигарет на кальян, думаючи, що він абсолютно не загрожує здоров’ю. Вчені вирішили розібратися, чи так це насправді.

Для отримання відомостей був проведений експеримент за участю 48 людей. Добровольці повинні були курити кальян півгодини. При цьому фахівці вимірювали їхній тиск, частоту серцевих скорочень, а також рівень нікотину в організмі до та після куріння звичайного кальяну на воді.

Виявилося, що після куріння кальяну у добровольців підвищувався тиск і частота серцебиття. Така ж тенденція спостерігається й у тих, хто курить звичайні сигарети. Таким способом було встановлено, що кальян такий же шкідливий, як і звичайні сигарети.

Нагадаємо, раніше було проведено дослідження, під час якого представники науки встановили, що куріння може призвести до втрати слуху.

Науковці наголошують на тому, що кальяни не менш шкідливі для здоров'я - фото 268590

Науковці наголошують на тому, що кальяни не менш шкідливі для здоров’я

Як виявилося, немає нешкідливих способів курити. Навіть пар від електронних сигарет містить в своєму складі шкідливі речовини. По суті люди перемикаються з однієї шкідливої ​​звички на іншу.

Джерело: menslife

 

В тему

Discussion about this post