Регулятор США вимагає від Ілона Маска пояснень про викуп акцій Tesla

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) почала розслідування заяви глави Tesla Ілона Маска про намір викупити всі акції компанії.

Якщо інформація про наявність фінансування угоди не підтвердиться, то генеральному директору може загрожувати кримінальне переслідування, повідомив CNBC.

Після твіта Ілона Маска вартість акцій Tesla злетіла на 11%, у результаті торги на фондовому ринку довелося призупинити. Ситуація привернула увагу SEC, яка зажадала пояснень від керівництва Tesla.

Якщо Ілон Маск не надасть обіцяне фінансування операції з викупу акцій вартістю $71 млрд, то він ризикує потрапити під кримінальне переслідування за махінації та шахрайство.

Пункт пункт 14e-8 Закону про цінні папери 1934 року забороняє компаніям, що публічно торгуються, оголошувати плани про купівлю або продаж цінних паперів, якщо керівники не мають наміру їх дотримуватися, не мають коштів для завершення угоди або не домовилися про неї, намагаючись маніпулювати ціною акцій.

«Якщо це не маніпуляція ринком, то точно шахрайство», – уточнив колишній голова SEC Харві Пітт.

За його словами, Маску доведеться виплатити матеріальну шкоду всім інвесторам, які втратили гроші через його маніпуляцій, якщо він не доведе наявність фінансування на момент публікації свого твіта. Також глава Tesla може потрапити під кримінальне переслідування.

Експертів насторожило те, що Маск оголосив ціну викупу акцій до обговорення з інвесторами, що суперечить правилам корпоративного управління. Професор юриспруденції університету Уейна Пітер Хеннінг наголосив, що «спочатку йде обговорення, а потім оприлюднення ціни».

Шість із дев’яти членів ради директорів Tesla підтвердили, що вже неодноразово обговорювали пропозицію Маска, але в останній раз зупинилися на оцінці варіантів втілення ідеї в життя.

В тему

Discussion about this post