«Нічні вовки» відкрили «військовий штаб» у Словаччині

Скандальні російські байкери «Нічні вовки», відомі пропутінською позицією, відкрили свою «європейську базу» у Словаччині. Байкерський клуб отаборився у селі Долна Крупа поблизу міста Трнава, на закинутій військовий базі.

23 червня путінські «вовки» провели церемонію відкриття свого «штабу», на якій були присутній співробітник російського посольства та байкери з організації «Словацькі новобранці», передає Newsweek.

До слова, посольство Росії у Братиславі одним із перших повідомило про цю подію на своєму сайті у рубриці «Російська культура у Словаччині».

Відкриття
Посольство навіть прикріпило фото із відкриття «європейського штабу» мотоклубу «Нічні вовки» у Словаччині

Згодом інформація про створення військової бази «Нічних вовків» у «партнерстві зі «Словацькими новобранцями» поширилась і в ЗМІ Словаччини. Ресурс GLOBSEC не забув вказати, що путінські байкери активно брали участь у війні на сході України на боці проросійських бойовиків.

Як зазначає словацький політолог Григорій Месежніков, «Нічні вовки» у Словаччині мають свою клієнтуру, своїх політичних прихильників і людей, які хочуть до них приєднатись.

Частково це мотоциклісти, тобто байкери, такі самі, як і вони. Інша частина – це члени формально не існуючої, але фактично діючої групи напіввійськової словацької групи «Slovenskí Branci» – «Словацькі новобранці», які вже кілька років проводять свої акції, тренуються в лісах. Зараз дійшло до такого особливого поєднання,
– пояснює він.

«Позичили» кілька танків і бронетехніку

Главою словацького підрозділу «Нічних вовків» обрали Йозефа Гамбалека, який і надав свою приватну ділянку для облаштування бази російських байкерів. Як зазначає видання, Гамбалек тісно пов’язаний з колишнім міністром внутрішніх справ Словаччини, що зараз є депутатом від правлячої партії «Курс – соціальна демократія». Протягом останнього року її підштовхував у бік Росії її партнер із коаліції – «Національна партія Словаччини».

На фотографіях військового об’єкта, який «Нічні вовки» зайняли в кінці червня, видно, що в організації був доступ до танків і бронетехніки. Озброєння належить міністерству оборони Словаччини, але його здав в оренду «Нічним вовкам» глава Інституту військової історії, якого у зв’язку з цим відсторонили від посади.

Занедбана військовий база на заході Словаччини, де отаборилися
Військова база на заході Словаччини, де отаборилися «Нічні вовки»

На фото з дронів показані бронетанкові машини і танки всередині об’єкту.

«Військова техніка, помічена на знімках, була повернена в музей, в якого вони її позичили. Глава музею, який підписав договір оренди, відсторонений, а міністр оборони попросив генерального прокурора дати оцінку тому, чи є «Словацькі новобранці» загрозою національній безпеці», – розповів виданню експерт із питань Центральної Європи Данієль Крав.

Реакція Словаччини

Братислава розглядає створення бази «Нічними вовками» у ширшому контексті підтримки Росією радикальних «правих» і «лівих» угруповань в Європі.

Міністерство закордонних справ Словаччини заявило, що вивчає діяльність «Нічних вовків» і стурбоване її присутністю в країні, але «поки «Нічні вовки», судячи з усього, не зробили нічого протизаконного». Проте деякі місцеві активісти переконані, що ця група прибула розпалювати антиєвропейські настрої, акцентує увагу Newsweek.

Відомі словацькі громадські та культурні діячі підписали петицію, закликаючи уряд вжити заходів.

У момент 50-ї річниці серпневої окупації Чехословаччини арміями Варшавського договору російська мотоциклетна банда» Нічні вовки», яка з 2014 року внесена у список санкцій США, стає активною учасницею російської гібридної війни проти ЄС, НАТО та Словаччини,
– йдеться у тексті петиції.

До слова, останнім часом «Нічні вовки» «гастролювали» Балканським півостровом. Уряд Боснії заборонив їхньому лідеру Олександру Залдостанову в’їзд у країну. За даними доповіді Дослідницького інституту зовнішньої політики, у 2016 році член сербського підрозділу «Нічних вовків» за вказівками російської військової розвідки брав участь у спробі держперевороту в Чорногорії.

 

В тему

Discussion about this post