«Залізобетонна стіна» на кордоні не допоможе збудувати заводи із переробки деревини в Україні (ВІДЕО)

Попри мораторій на експорт лісу-кругляку в Україні, його все більше вивозять нелегально. Хоча у світі є трильйони доларів, які люди готові вкладати у будь-яке місце, де будуть створені умови для бізнесу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив координатор громадянської платформи «Нова країна» Павло Себастьянович.

«Звісно, що Україна втрачає кошти від незаконного вивезення лісу-кругляку. Але у нас є лише  два заводи з виготовлення ДСП, що є дуже мало для України. Тому ми змушені завозити сюди білоруські і польські плити для виготовлення меблів», – сказав Себастьянович.

Він вважає, що варто ставити питання, чому не створюються переробні підприємства в Україні. Адже це могло б значно допомогти українській економіці та бізнесу.

«На кордоні можна поставити залізобетонну стіну, щоб жоден вагон не виїхав з України з лісом-кругляком, але від цього заводи всередині країни не з’являться. Ми ж залишаємось не цікавими для інвестицій, попри те, що у світі є трильйони доларів, які люди готові вкладати у будь-яке місце, де будуть створені належні умови», – прокоментував експерт.

За його словами, інвестори бояться саме невизначеності. Бо ніхто не знає, чи завтра не прийдуть рейдери і не відберуть бізнес.

«Як підприємець, який зараз виготовляє продукти харчування, можу залучати величезні інвестиції, але тут немає умов. Бо у мене немає жодних гарантій, що право власності на це підприємство залишиться за мною і у мене не проводитимуть обшуки, конфіскації і т.д. Тобто в Україні є агресивне середовище  для будь-яких інвестицій. Поки ми не проведемо домашню роботу з економічних реформ і не створимо верховенство права, до нас ніхто не прийде. Бо будь-які мораторії зможуть допомогти лише до певної межі. Зокрема, в деревній галузі наразі експорт лісу все більше нарощується», – наголосив Себастьянович.

Він вважає, що варто не забороняти вивезення будь-яких товарів, а просто вводити високі податки. Таким чином держава навіть могла б заробляти.

«Вивезення лісу – це теж саме, що добувати газ або нафту і просто її експортувати. Питання лише у тому, хто за це отримує гроші. Бо якби Україна вирощувала та продавала ліс і це було б основною статтею доходів для бюджету, то це було  б державною політикою. А зараз це вигідно лише місцевим прокурорам та лісникам», – додав він.

Нагадаємо, в Україні попри дію мораторію на вирубку лісу, його нищать і вивозять такими темпами, що за чотири роки експорт деревини в країни ЄС зріс на 75%, перевищивши у 2017 році позначку у мільярд євро.

 

В тему

Discussion about this post