У країні Європи узаконили 12-годинний робочий день

Австрійські роботодавці зможуть вводити 12-годинний робочий день без підвищення оплати праці.

Повідомляє maximum.fm.

Зазначається, що зміни прийняли, незважаючи на масові протести, які пройшли минулого тижня у Відні. Їх підтримали депутати Австрійської народної партії канцлера Себастьяна Курца, праві популісти з Партії свободи і ліберали з опозиційної Neos.

Новий закон вступить у силу вже 1 вересня, хоча планувалося, що він буде діяти тільки з 1 січня 2019 року. Раніше закон дозволяв не більше 10 робочих годин за день, або 50 годин за тиждень, відтепер дозволяється 12 годин за день і 60 годин за тиждень.

Утім, працівникам дозволять відмовлятися працювати більше 10 годин за день без вказівки причин. Однак профспілки наголошують, що в Австрії немає механізму захисту від звільнення в разі постійної відмови від понаднормової роботи. Тобто теоретично працівника можуть і звільнити без пояснення причин.

У керівних партіях запевняють, що новий закон нічого не змінить для більшості людей. Окрім того, за їхніми словами, керівники компаній не зможуть приймати рішення за спиною працівників про те, скільки ті повинні працювати.

 

В тему

Discussion about this post