Науковці назвали головну причину глобального забруднення води

Найпоширеніший хімічний забруднювач, виявлений у підземних водоносних горизонтах по всьому світу, – це нітрати з добрив.

Повідомляє maximum.fm.

У більшості країн найбільшим джерелом забруднення води сьогодні є сільське господарство, а не міста або промисловість. Про це йдеться в доповіді Міжнародного інституту управління водними ресурсами, оприлюдненому в кінці червня на конференції в Таджикистані.

Пестициди, нітрати, антибіотики, що використовуються в тваринництві, і бактерії, які стають резистентними до цих антибіотиків, вакцини та гормональні стимулятори росту, – це неповний список небезпечних для людини чинників, що потрапляють у воду.

Бум глобальної продуктивності сільського господарства, що пішов за Другою світовою війною, був досягнутий у значній мірі через інтенсивне використання таких ресурсів, як пестициди та хімічні добрива. З 1960 року використання мінеральних добрив зросло в десять разів, з 1970 року глобальні продажі пестицидів виросли з приблизно $ 1 млрд до $ 35 млрд на рік. За цей же час світове поголів’я худоби більш ніж потроїлося.

Науковці назвали головну причину глобального забруднення води - фото 261189

Науковці назвали головну причину глобального забруднення води / pixabay

Ще один сектор, що швидко розвивається – аквакультура (яка розширилася в двадцять разів з 1980 року). Вона тепер викидає в воду все більшу кількість риб’ячих екскрементів, не з’їденого корму, антибіотиків, фунгіцидів і хімічних агентів проти обростання водоростями.

Цифри та факти:

  • У глобальному масштабі близько 115 мільйонів тонн мінеральних азотних добрив щорічно застосовуються до орних земель. Близько 20 відсотків нітратів у кінцевому підсумку накопичуються в ґрунтах і біомасі, 35 відсотків потрапляють в океани.
  • Щорічно в довкілля розпорошується 4,6 млн тонн хімічних пестицидів.
  • На країни, що розвиваються, припадає лише 25 відсотків світового використання пестицидів у сільському господарстві, але при цьому – 99 відсотків смертей через пестициди.
  • За 30-40 років в європейському водному середовищі з’явилися понад 700 нових забруднювальних речовин.

 

В тему

Discussion about this post