Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни

Міністри закордонних справ Македонії та Греції, Нікола Димитров та Нікос Кодзіас, а також спецпредставник генсека ООН Метью Німіц підписали угоду про зміну назви Македонії на Республіку Північна Македонія.

Про це повідомляє македонська редакція «Радіо Свобода».

Підписання угоди відбулось у грецькому регіоні Преспес, який межує з Македонією та Албанією.

У церемонії підписання взяли участь європейські комісари Федеріка Могеріні та Йоганнес Ган та заступниця генерального секретаря ООН Розмарі Ді Карло.

Під час підписання угоди прем’єри Македонії та Греції, Зоран Заєв та Алексіс Ципрас, підкреслили важливість цієї угоди для майбутнього обох країн та стабільності всього регіону.

Раніше повідомлялося, що президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.

Пізніше македонський премєр Зоран Заєв оголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.

В угоді прописані пункти щодо збереження прикметника «македонський» стосовно громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов’янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

В тему

Discussion about this post