Ці 10 фраз не можна говорити своєму керівнику

Зібрали для вас необережні слова, які можуть привести до неприємностей на роботі. Старайтеся уникати їх та ніколи не вживати при керівництві!

1. Я не можу / це неможливо

Будь-якій компанії потрібні співробітники, які здатні виконувати доручення. Особливо, якщо їм пропонують зробити щось за профілем, а не вкусити лікоть або надіти штани через голову. Тому швидка відповідь про неможливість виконання завдання говорить лише про небажання працювати.

Чим замінити

Деякі завдання дійсно можуть бути надзвичайно складними, тому уважно вислухайте їх, а потім повертайтеся з аргументами, чому це неможливо виконати, що можна зробити в цьому напрямку і які наслідки можуть бути.

Робота має приносити задоволення - фото 257385

2. Це не входить в мої посадові обов’язки

Що б ви не мали на увазі, начальник, швидше за все, почує лише про ваше небажання розвиватися. Навіть творча робота з часом перетворюється на рутину, тому для співробітника зі стажем має бути за радість змінити набридлі обов’язки на нові. Тим більше що саме це допоможе вам у майбутньому претендувати на посади з вищою зарплатою.

Чим замінити

Якщо ви плануєте відмовитися від завдання не через лінь, а тому, що зайняті, поясніть ситуацію і обговоріть, кому ви можете делегувати частину поточних справ, щоб звільнити час для нових звершень.

3. А що мені за це буде?

Торги з керівництвом рідко бувають доречні. Навряд чи вас змусять розвантажувати фури, якщо ви менеджер. А за виконання поточних завдань ви вже отримуєте оклад.

Чим замінити

Питання про компенсацію варто порушувати, коли ви виконуєте понаднормову роботу або коли список ваших обов’язків зростає. Водночас для бесіди про підвищення зарплати потрібно підготувати аргументи, які доведуть вашу ефективність.

Ваша праця має гідно оплачуватися - фото 257387

Ваша праця має гідно оплачуватися / pixabay

4. Ви не праві

Так, тицьнути керівнику носом в помилку – це дуже спокусливо. Особливо прилюдно: нехай усі бачать, що на його місці повинні бути ви. Тільки проблема в тому, що він вже займає свій пост, причому, ймовірно, цілком заслужено. І, взагалі, людині властиво помилятися, навіть якщо він начальник. Так що ви своєю мети не досягнете, а керівник може виявитися злопам’ятним.

Чим замінити

Посилайтеся на авторитетні джерела. Наприклад, можна запитати, чи оперує начальник свіжими даними, тому що в квартальному звіті вказана інша цифра. Вкажіть на помилку з турботою про спільну справу, а не з викликом.

5. Я не знаю

Якщо ви не на уроці в середній школі, ніхто і не чекає від вас, що ви будете пам’ятати все. Ставлячи питання, вам доручають з’ясувати відповідь на нього, а зовсім не тестують пам’ять.

Чим замінити

Якщо пошук відповіді вимагає часу, запитайте, як швидко вам потрібно надати дані. Потім візьміть паузу, щоб з’ясувати необхідну інформацію.

Знайдіть відповідь самі - фото 257389

Знайдіть відповідь самі / pixabay

6. Я постараюся / я спробую

Час, коли вам можна було без проблем пробувати і намагатися, закінчився на церемонії вручення дипломів. Зараз від вас чекають результатів. Здається, що фраза «Я постараюся» залишає вам шлях для відступу. Але якщо ви потім прийдете і скажете, що спробували, але у вас нічого не вийшло, нічим хорошим це не закінчиться.

Чим замінити

Домовтеся з начальником, що в міру виконання нового завдання ви будете зустрічатися з ним і ставити питання про те, в який бік рухатися далі. Це допоможе не збитися з курсу і не підвести всю команду.

7. Або я звільнюся

Після цієї фрази варто негайно піти у відставку, тому що інакше незрозуміло, навіщо ви взагалі її вимовляєте. Після пред’явлення ультиматумів переговори зазвичай не ведуть.

Чим замінити

Якщо умови несумісні з життям, починайте шукати нову роботу. У разі, коли з труднощами ще можна впоратися, обговоріть з начальством, що можна змінити, без ультиматумів.

На роботі не потрібно виставляти ультиматуми - фото 257386

На роботі не потрібно виставляти ультиматуми / pixabay

8. Це не моя помилка

Перекладати відповідальність на когось іншого – сумнівна стратегія, особливо якщо саме ви відповідаєте за результат виконання завдання. Хороший начальник на зустрічі зі своїм керівництвом бере провину за помилки відділу на себе: це він не догледів і не проконтролював.

Чим замінити

У разі помилки визнайте її і зробіть висновки.

9. Я не можу працювати з …

Є проблеми, які повинні вирішуватися керівництвом або HR-відділом. Наприклад, коли йдеться про домагання. Але це не поширюється на особисту неприязнь і розбіжність темпераментів. Начальник НЕ вихователь у дитячому садку, він не може поставити кривдника в кут.

Чим замінити

Для скарги може бути одна причина: людина погано працює, через що страждає вся компанія. І це, як правило, можна підтвердити фактами. У вас повинен бути перелік проблем і перелік можливих рішень. Причому не варто вставляти в нього пункт «звільнити». Якщо ситуація серйозна, начальник сам зробить висновки.

Обговоріть проблему з начальником - фото 257388

Обговоріть проблему з начальником / pixabay

10. Ми раніше не так робили

Традиції – прекрасно. Але в будь-якій справі краще шукати нові шляхи, що дозволяють виконати завдання швидше і ефективніше.

Чим замінити

Коли метод керівництва обіцяє проблеми, оцініть ризики і розкажіть про них начальнику. При цьому не забувайте про пункт №4: не тицяйте його носом в помилку.

А яких фраз на роботі намагаєтеся уникати ви?

 

В тему

Discussion about this post