5 помилок надто турботливих батьків

Усі батьки хочуть робити все ідеально. На жаль, це неможливо, адже ми всі час до часу помиляємось. У вихованні дітей головним є баланс, наголошує психолог Еллі Кобб.

«Надання повного вибору може викликати у дітей занепокоєння та відчуття, що про них не піклуються. Неможливість вибору може перешкодити індивідуальному розвитку дитини».

Повідомляє maximum.fm.

Хитрість полягає в тому, щоб знайти правильну комбінацію свободи й обмежень, каже вона: «Надання певного вибору, а також упорядкована структура дозволяє дітям ефективно розвиватися, вчитися і рости».

Не перевантажувати рюкзак дитини

5 помилок надто турботливих батьків - фото 259053

5 помилок надто турботливих батьків / pxhere

Важлива не тільки вага, а і правильний тип рюкзака. Мануальний терапевт Скотт Баучі консультував дизайнерів рюкзаків, і він вважає, що технологія хоч і поліпшується, але все одно рюкзаки надають серйозне навантаження на спину дитини.

«Для дітей молодшого віку рюкзаки розраховані на те, щоб нести близько 10 відсотків ваги, для дітей старше 12 років – 15 відсотків», – каже Баучі.

«Якщо рюкзак переносить більшу вагу, він повинен розподіляти навантаження по-іншому (переносити вагу на дитячі стегна)».

Баучі каже, що кожен четвертий учень носить на спині близько третини ваги свого тіла, що може призвести до травм і м’язово-скелетних розладів. Уявіть 80-кілограмового дорослого, який несе вагу в 25 кілограмів кожен день, і зрозумієте, що це реальна проблема.

За даними Комісії з безпеки споживчих товарів США, до 7 300 дітей на рік потрапляють до відділень невідкладної допомоги через травми, пов’язані з рюкзаком, повідомляє CNN.

Щоб уникнути травм, батьки повинні щодня контролювати вагу рюкзаків. Також важливо вибирати моделі з широкими, зручними ременями та декількома відсіками, які допомагають дітям інтуїтивно правильно завантажувати їх рюкзаки.

Нарешті, діти повинні навчитися ставити свої рюкзаки на стілець або стіл, перш ніж одягати їх на спину; це запобігає різкому скручуванню, яке може привести до травми.

Не полегшувати страхи дитини

5 помилок надто турботливих батьків - фото 259052

5 помилок надто турботливих батьків / pxhere

Припустимо, що ваша дитина боїться чужих. І ви, як батько, намагаєтеся забезпечити взаємодію з учителями, родичами та дітьми в безпечному, контрольованому середовищі. Це добрий намір, але він може бути помилковим.

«Те, що батьки роблять, щоб полегшити тривогу, страхи та фобії дитини, часто стає тим, що ще більше посилює ці проблеми», – розповідає клінічний психолог Анна Пруддовскі.

«Батьки часто відповідають на питання за боязку дитину, або дозволяють дитині, яка боїться темряви, спати в батьківському ліжку або зі світлом нічника. Але ці спроби захистити чадо поглиблюють його страхи і занепокоєння».

«Уникнення підсилює страх дитини, демонструючи, що стрес – це те, про що не можна говорити», – Арі Е. Фокс
Прудовські рекомендує інший підхід. «Як це не важко, потрібно поступово і послідовно піддавати дитину тому, чого вона боїться і це єдиний спосіб позбавити її від страхів».

Психотерапевт Арі Е. Фокс згоден з нею: «Кращий спосіб подолати тривогу, страшні ситуації, або фобії – це усвідомити проблему, скласти план і м’яко привчити дитину до того, що змушує її турбуватися», – пояснює Фокс.

«Наприклад, якщо дитина боїться подорожувати на метро, ​​замість того, щоб їздити на таксі або автобусі, можна почитати про метро, ​​потім відвідати станцію, потім проїхати дві-три зупинки, подовжуючи поїздки поступово, у міру стихання страху, – говорить Фокс.

Не боятися розбудити сплячу дитину

5 помилок надто турботливих батьків - фото 259051

5 помилок надто турботливих батьків / pxhere

«Це призводить до фрагментарного сну і може викликати нічні пробудження», – говорить Денніс Розен, доктор медичних наук, педіатричний пульмонолог і фахівець зі сну, що працює в Бостонській дитячій лікарні.

Розен каже, що, хоча батьки не повинні турбувати сплячих немовлят протягом перших кількох місяців, діти повинні почати отримувати більшу частину свого сну ночами, коли їм виповниться близько 3-6 місяців.

«Підтримка та забезпечення дотримання регулярного і збалансованого плану сну призводить до того, що життя батьків стане простішим. Навіть якщо це означає, що малюк не буде спати по три години на середині дня», – каже Розен.

Не робити комп’ютер нянею дитини

5 помилок надто турботливих батьків - фото 259050

5 помилок надто турботливих батьків / pxhere

Діти повинні вміти використовувати комп’ютером, щоб отримувати інформацію та досягати успіху. Але батьки не повинні дозволяти комп’ютерам, планшетам і смартфонам грати роль няні.

«Привчаючи дітей до гаджетів з раннього віку, батьки створюють численні проблеми, яких могли б уникнути», – впевнена Прудовські.

Наприклад, проблеми зі сном можуть бути викликані синім спектром світла екрану, які пригнічують вироблення гормону мелатоніну. Є також докази того, що світло екрана може сприяти проблемам із зором.

«За останні 20 років ми спостерігаємо значне збільшення міопії (також відомої як короткозорість), і це збігається зі збільшенням використання комп’ютерів», – каже офтальмолог Гері Хейтінга.

Також було встановлено, що діти, які використовують комп’ютери, погано поділяють реальний і віртуальний світ. Психолог Арік Сигман, доктор філософії, неодноразово попереджав, що надмірний час, проведений біля екрана «пов’язаний зі значними біологічними змінами в їх тілах і мозку, які можуть мати серйозні медичні наслідки».

Американська академія педіатрії рекомендує обмежити час екрану до однієї години на день для дітей у віці від 2 до 5 років. Для дітей старшого віку батьки повинні самі визначити, яку кількість часу їм можна проводити перед екраном.

Не перехвалити дитину

5 помилок надто турботливих батьків - фото 259049

5 помилок надто турботливих батьків / pxhere

Наш батьківський інстинкт – хвалити дітей, щоб вони росли зі здоровою самооцінкою. Але є одна проблема: деякі види похвали можуть завдати шкоди самооцінці.

У 2014 році в журналі Experimental Psychology було опубліковано дослідження, яке виявило, що якщо хвалити дітей за їх особисті якості, вони відчувають більший сором після досвіду невдачі. Згодом це почуття сорому переростає у відчуття, що вони самі є невдахами.

Це ні в якому разі не означає, що дітей не треба хвалити. Навпаки. Просто важливо вибрати правильний вид похвали. Ті ж самі дослідники, які продемонстрували негативні наслідки особистої похвали, виявили, що похвала процесу або конкретної поведінки не призводить до почуття сорому після невдачі.

Отже, наступного разу, коли ваш малюк принесе додому гарні оцінки, не кажіть: «Ти найрозумніша дитина в світі!» Замість цього скажіть: «Мені подобається, що ти так багато вчився й отримав хороші оцінки!»

Звичайно, стиль похвали – не єдиний фактор, який грає роль. Важливо ще кількість схвалення. Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Social Psychological and Personality Science, зазначає, що батьки повинні прагнути до золотої середини.

І вона повинна бути порівнянна з фактичними успіхами. Коли батьки занадто або недостатньо хвалили своїх дітей за навчання, ці діти з більшою ймовірністю погано вчилися в школі. У них також могла виникати депресія.

Ці поради фахівців, безсумнівно, допоможуть вам дотримуватися правильної тактики у вихованні дітей!

 

В тему

Discussion about this post