Учені спростували головний міф про скреготіння зубів

Науковці вирішили з’ясувати, чи справді скреготіння зубів свідчить про наявність в організмі людини гельмінтів. Спойлер: вони не виявили приводу для занепокоєння, і ось чому!

Як зрозуміти, що ви скрегочете зубами

«Зубний скрегіт» (по-науковому – бруксизм) – це звичка несвідомо стискати щелепи і скрипіти зубами. Багато хто навіть не підозрює, що страждає на бруксизм. Зазвичай скрегіт лунає, коли людина спить або сконцентрована на чомусь важливому. Тому вона й не помічає за собою такої звички.

Але якщо у вас болить щелепа, зуби стали більш чутливими, почали ламатися або навіть випадати, швидше за все, недуга не обійшла вас стороною. У цьому випадку потрібно з’ясувати причини появи зубного скреготу і звернутися до стоматолога.

Скреготіння зубів - фото 247725

Скреготіння зубів

У чому причина

Причини зубного скреготу не завжди зрозумілі, але зазвичай вони пов’язані з такими факторами:

  • стресом і втомою;
  • прийомом антидепресантів;
  • порушенням сну;
  • шкідливими звичками;
  • неправильним прикусом.

Існує думка, що головною причиною зубного скреготу є глисти. Але вчені з цим не згодні, вони наголошують, що це – міф! Тож якщо ви скрегочете зубами уві сні, не поспішайте здавати аналіз на яйця глистів. Краще позбудьтеся від шкідливих звичок та спробуйте розслабитися.

Справжніми симптомами глистів є біль у животі, діарея, нудота, здуття живота, постійна втома, проблеми зі сном, зниженням або посиленням апетиту чи невмотивована втрата ваги. Рідше можуть розвиватися такі симптоми, як підвищення температури тіла та сухий кашель. У деяких людей гельмінти можуть паразитувати в організмі протягом кількох років без прояву жодних симптомів.

Як перестати скреготати зубами

Іноді відпочити і кинути курити недостатньо, щоб позбутися бруксизму. У цьому випадку варто спробувати додаткові способи лікування.

Використовуйте спеціальні пристосування

Захисна капа зменшить силу натискання і врятує зуби від подальшого руйнування. Підбирати її потрібно тільки зі стоматологом.

Захисна капа  - фото 247724

Захисна капа

Робіть вправи

Виконання спеціальних вправ розслабить м’язи щелепи і дозволить забути про недугу.

  • Відкрийте рот так, наче позіхаєте. Не соромтеся: зробіть це настільки широко, наскільки можливо. Дозвольте м’язам як слід розтягнутися.
  • Закрийте рот і рухайте нижньою щелепою з боку в бік 10 разів.
  • Широко відкривайте і закривайте рот 8-10 разів поспіль.

Зверніться до психолога

Якщо причина зубного скрипу – стрес або занепокоєння, то тільки фахівець допоможе впоратися з проблемою.

 

В тему

Discussion about this post