Еколекторій ZERO WASTE EVENT відбудеться у Києві

ZERO WASTE EVENT — це захід, який включає:
виступ українських топ-спікерів у сфері зменшення сміття,
перший в Україні виступ Беа Джонсон,
майстер-клас
презентацію книги Zero Waste Home українською,
автограф-сесію.

Про захід

• Сильна команда практиків життя у стилі нуль відходів.
• Перевірені часом рішення, як зробити покупки та ведення побуту раціональними, як скоротити кількість зайвого упакування, що ми приносимо з магазинів.
• Пережиті спікерами відповіді на питання: «І як же жити комфортно в умовах, коли сортувати треба, а умов немає?».
• Рекомендації, які дійсно можна втілити у власне життя, від однодумців та лідерів думок, авторів успішних екологічних проектів.

Про Беа Джонсон.

Беа Джонсон (Bea Johnson) – родом з Франції, живе в Каліфорнії. Заміжня, має двох синів. Блогерка, спікерка, письменниця.

Для Беа все почалося у 2008 році, коли вона приїхала до Сполучених Штатів. Вона мріяла жити американською мрією, що означало мати великий будинок, великий автомобіль та багато побутової техніки. Але коли вона почала жити в пригороді Сан-Франциско, зрозуміла що це не те, чого дійсно хотіла.

Скоротивши та залишивши кількість своїх речей на зберігання протягом року, вона та її сім’я виявили, що на 80% не користуються ними. Це дало поштовх на спрощення побуту та згодом перетворилося на «нульові відходи». «Я дуже рада поділитися своїм стилем життя в Києві. Україна має велику цікавість до цього способу життя. Для мене честь, бути запрошеною до вашої країни» — говорить Джонсон.
12 травня в Києві для широкої публіки Беа презентує практичні способи уникнення сміття.

Про Zero Waste

В середині 2000-х років цю теорію використовували лише для опису практики поводження з промисловими відходами. Але Беа здалося, що теорію можна запровадити й вдома! З моменту прийняття у 2008 році способу “zero waste” життя жінки та її сім’ї змінилися на краще. Цей спосіб допомагає зменшити кількість сміття до нуля.
Ось її цитата з подкасту Беа Джонсон: «Кожного разу, коли ви купуєте упакування, це — спосіб сказати, що я люблю пакування, і я мрію про світ, наповнений упаковуванням для майбутніх поколінь, і це станеться. Якщо ви купуєте свою їжу гуртом в багаторазовому упакуванні, це спосіб сказати, що я вірю в незапакований світ для наших дітей, і я голосую за те, щоб світ був незапакованим». Беа Джонсон популяризує стиль «нуль відходів», що допомагає зберегти до 40% домашнього бюджету. Пропонує дотримуватися принципу «бути», але не «мати». Разом зі своєю родиною Беа генерує лише баночку відходів на рік.

Про 5R

У світі «Нуль відходів» є п’ять золотих правил — 5R. Вони допомагають поступово змінити своє життя на більш екологічне:
1. REFUSE, або ВІДМОВЛЯЙСЯ від непотрібного
2. REDUCE, або СКОРОЧУЙ те, що споживаєш.
3. REUSE, або ВИКОРИСТОВУЙ ПОВТОРНО те, що може мати «друге життя».
4. RECYCLE, або ВІДПРАВЛЯЙ НА ПЕРЕРОБЛЕННЯ.
5. ROT, або КОМПОСТУЙ.

Про українських спікерів

Марианна Бойко, засновниця Zero Waste Ukraine, екоблогерка, авторка проекту 104 дні без поліетилену довела, що екозвички — модна штука, а zero waste — цікава й багата душевністю тема.
Тема виступу: як адаптувати теорію Zero Waste до українських реалій?

Евгения Аратовская, засновниця Україна БЕЗ сміття, що невпинно роз’яснює, що країні та пересічному українцю робити з відходами.
Тема виступу: Що відбувається на державному рівні і як громадські ініціативи просувають зміни.

Victoria Norenko, засновниця Зелений Птах, впроваджує циркулярну економіку, шукає бізнес-рішення для актуальних в країні проблем з відходами.
Тема виступу: Zero Waste вб’є чи відродить економіку?

Anastasia Le Khak, маркетолог органічних магазинів Natur Boutique та екоготелю Экоусадьба «Maison Blanche», своїм життям та веденням бізнесу доводить, що zero waste — це творчий підхід та необхідність у майбутньому, що починається вже зараз.
Тема виступу: Як зменшити те, чим вже користуєшся, без самоутискання?

Tetyana Evloeva, Життя без Сміття — Life Without Trash, показує, що zero waste — це естетичний спосіб підвищити якість власного життя. Для неї zero waste — це про раціональність побуту.
Тема виступу: Споживай відповідально — збережи час, гроші та планету.

Нікіта та Софія-Христина з проекту Компола демонструють, як легко залучити велику кількість дітей (і головне, та дорослих) в екопроект, та займаються рішенням «дорослих» питань. Молоді люди запропонували спільноті проект з компостування органічних залишків у шкільних їдальнях.
Тема виступу: Чи можна отримати задоволення, вирішуючи екологічні проблеми.

Anastasiia Martynenko, одна з засновниць zero waste магазину OZERO, практикує «нуль відходів» не тільки в «домашніх» умовах, а у чисельних подорожах, знає, як не йти на компроміси із власною совістю та zero waste будь-де.
Тема виступу: Як подорожувати в стилі Zero waste.

Організатори: Зелена Школа, Zero Waste Ukraine, OZERO.

Партнери: Экоусадьба «Maison Blanche», Natur Boutique, NO WASTE, Родовід, ActGreen.
Детальну програму заходу шукайте на сайті за посиланням:
http://zerowasteevent.tilda.ws
https://www.facebook.com/events/357217574747837/permalink/366376713831923/

Координаторка заходу: Олена Колесник, [email protected] , 095 82 33 702
Прес-центр: Маріанна Бойко, [email protected]

В тему

Discussion about this post