Гнучкий смартфон не за горами: Вчені зробили крок до цього

Китайські вчені відкрили новий неорганічний напівпровідниковий матеріал, який відрізняється хорошою пластичністю і гнучкістю при кімнатній температурі.

Він може бути використаний під час виробництва гнучкої електроніки, повідомляє агентство Сіньхуа.

Результати дослідження, проведеного фахівцями з Шанхайського науково-дослідного інституту силікату, були опубліковані в цьому місяці в науковому журналі Nature Materials.

Для металів пластичність є звичайною властивістю, але вона рідко зустрічається серед неорганічних напівпровідників, особливо при кімнатній температурі. Більшість напівпровідникових матеріалів є крихкими, вони не можуть гнутися, розтягуватися або стискатися.

Відкритий китайськими вченими напівпровідник a-Ag2S такий же пластичний, як і метал, він легко змінює форму, замість того щоб ламатися при деформації. Новий матеріал може знайти застосування у виробництві гнучкої електроніки, такої, як смартфони або пристрої що носяться.

Команда дослідників також створила з a-Ag2S тонку плівку і виявила, що вона має відмінну здатність до деформації і хорошими електричними властивостями.

В тему

Discussion about this post