Росіянин поділився досвідом роботи на «фабриці тролів»

Колишній співробітник російської «фабрики тролів» розповів про специфіку роботи і про те, як провалив тест на вакансію в департаменті роботи з facebook.

Про це 43-річний житель селища під Санкт-Петербургом Марат Міндіяров розповів в інтерв’ю The Washington Post.

За його словами, коли він потрапив на «фабрику тролів», то відразу ж відчув себе персонажем антиутопії Джорджа Орвелла «1984» — «місця, де ви змушені говорити, що біле це чорне, а чорне це біле».

«Ваше перше відчуття, коли ви опинилися там, було те, що ви були на якомусь заводі, який перетворив неправду, брехню на конвеєр. Обсяги були колосальними — там була величезна кількість людей, від 300 до 400, і всі вони писали абсолютну неправду. Це було як у світі Орвелла», — сказав Міндіяров.

Він розповів, що в його обов’язки входило писати коментарі під новинами. Він працював в департаменті коментарів. Міндіяров повідомив, що він мав писати те, що було наказано, при цьому його особисту думку ніхто не питав.

«Коли я був там, були санкції (запроваджені Євросоюзом і Сполученими Штатами у відповідь на втручання Росії в Україну) і рубль почав падати. Я писав, що все було навпаки: наскільки прекрасне наше життя, наскільки чудово те, що зміцнювався рубль, і подібного роду абсурд. Що ці санкції зроблять нас сильнішими і т. д. і т. п», — розповів він.

Робоча зміна на «фабриці» тривала 12 годин і за цей час один працівник писав 135 коментарів по 200 знаків, а платили їм близько 40 тисяч рублів. Працювали вахтовим методом по 2 дні.

При цьому, за його словами, можна було «заробляти» в 2 рази більше, працюючи в департаменті роботи з facebook. Однак сам Міндіяров не зміг там працювати через те, що не досить добре володіє англійською мовою. Співробітники цього департаменту повинні знати мову ідеально, щоб користувачі не запідозрили, що мають справу з іноземцем.

Як повідомлялось, спеціальний радник ФБР Роберт Мюллер звинуватив 13 росіяну втручанні в президентські вибори.

В тему

Discussion about this post