Нацбанк чекає від МВФ до 2 мільярдів доларів у 2018 році

Національний банк у 2018 році очікує надходження від Міжнародного валютного фонду фінансування на суму до 2 мільярдів доларів.

Про це повідомляється в прес-релізі Нацбанку.

Крім того, Нацбанк розраховує на отримання урядом кредитів від ЄС і Світового банку.

«Все це дозволить збільшити міжнародні резерви до 20,5 млрд доларів (або 3,7 місяця імпорту майбутнього періоду) на кінець 2018 року», — зазначено в повідомленні.

За даними НБУ, основним ризиком для реалізації зазначеного сценарію є відсутність прогресу в проведені структурних реформ, необхідних для збереження макрофінансової стабільності та подальшої співпраці з МВФ.

Крім того, Нацбанк попереджає, що дострокове припинення програми з МВФ може загрожувати погіршенням умов доступу на міжнародні фінансові ринки, що в свою чергу може привести до посилення девальваційних та інфляційних очікувань, а також до зростання ймовірності проблем з обслуговуванням зовнішніх державних зобов’язань в найближчі роки.

«У 2018-2020 роки уряд і НБУ повинні заплатити за зовнішніми боргами понад 16 млрд доларів. Тому, на думку НБУ, для збереження макрофінансової стабільності України критично важливим є продовження співпраці з МВФ в рамках на тільки поточної, а й нової програми», — відзначено в повідомленні.

Нацбанку при цьому вказує, що у 2019 і 2020 роках очікується формування дефіциту зведеного платіжного балансу і скорочення міжнародних резервів через пікові виплати за зовнішнім державним боргом.

В тему

Discussion about this post