До питання Криму ми ще повернемось, — Тіллерсон

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що президент РФ Володимир Путін не просто обрав сторону в конфлікті, а вдерся до іншої держави.

Про це Тіллерсон заявив на форумі вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council, передає Голос Америки.

«Одна справа, коли країни обирають ту чи іншу сторону в конфлікті – Росія обрала сторону Башара аль-Асада, а наш вибір був іншим; але коли одна країна нападає на територію іншої – так тривати не може. Вторгнення Росії до України є неприйнятним», — наголосив держсекретар США.

«Саме на цьому (неприйнятності вторгнення до іншої держави – ред.) заснований дуже суворий режим санкцій, які США та Європа наклали на Росію в результаті вторгнення. Цей режим не зміниться допоки вторгнення Росії до України не буде врегульоване і територіальну цілісність України не буде поновлено», – заявив він.

Припинення насильства на сході України є найбільш нагальним питанням на якому наголосив Держсекретар.

«Там більше жертв серед цивільного населення в 2017 році, порівняно з 2016 роком. Кількість порушень режиму припинення вогню зросла на 60%», – зазначив держсекретар США.

«Наш пріоритет – припинити насильство і вбивства на сході України і ми дивимось, чи можна досягти певної домовленості, залучити миротворців, щоб припинити це насильство», – сказав Тіллерсон.

Він також наголосив, що питання Криму не знято з порядку денного.

«Ми повернемося до питання про Крим. Я знаю, що Путін чітко зазначив, що це питання не розглядається, але з часом воно постане», – заявив Тіллерсон.

Раніше, під час виступу в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, Тіллерсон заявив, що американські санкції щодо Росії залишатимуться чинними, поки Крим залишається анексованою територією, а російські війська перебувають на Донбасі.

В тему

Discussion about this post