Помер відомий український актор і режисер Тарас Денисенко

Приголомшлива, хоча, на жаль, й очікувана новина — пішов з життя актор ТАРАС ДЕНИСЕНКО (1965-2017). Після важкої хвороби, на 53-му році життя, повідомив у соцмережі Сергій Тримбач, передає Рeople.in.ua.

«Він народився в кінематографічній сім»ї. Батько — видатний кінорежисер Володимир Денисенко, мати — одна із кращих українських актрис Наталя Наум. У фільмі батька «ВИСОКИЙ ПЕРЕВАЛ» Тарас і зіграв свою першу роль, ще 17-літнім. А у 20-ть, ще студентом ВДІКу, отримав головну роль у фільмі «ЯКІ Ж БУЛИ МИ МОЛОДІ» Михайла Бєлікова. Зіграв її феєрично, точно потрапивши у світ ретро, де стільки щастя бути молодим і стільки нещасть — від страшної хвороби подруги…

Денисенко стає чи не найвостребуванішим українським актором, одна роль за іншою. У 91-му — у стрічці «КИСНЕВИЙ ГОЛОД» Андрія Дончика.він зіграв роль молодого українця, який в умовах тодішнього армійського побуту захищає свою людську і національну гідність. Відтепер Тарас Денисенко стає не просто актором, а Символом українства у зламний, перехідний період. То ж прихід до ролі Тараса Шевченка у фільмах «ТАРАС ШЕВЧЕНКО. ЗАПОВІТ» та «ПОЕТ І КНЯЖНА» був цілком закономірним.

На початку 90-х — ще одна феєрично-казкова романтична роль у фільмі «ФУЧЖОУ» Михайла Іллєнка. То непросто було зіграти химерного хлопця, що падає в українське життя з якихось гамерик, аби переколошкати те життя, наповнити його чаром небес і відчуттям постійного дива… Тарас усе те зіграв, учергове довівши свій акторський суперклас.

Доводив і пізніше. Не тільки в кіно. Якийсь час він працював на телебаченні і одного разу приїхав до мене у музей, на кіностудію, аби розпитати про Довженка. Це не було інтерв»ю, це була суцільна інтелектуальна насолода. Він стільки усього знав і стільки розумів… У нього, на щастя, були учні, у нього, як і в батька, був ще й педагогічний талант.

Йому неминуче мала трапитись у житті режисура. І зрештою, він поставив фільм — «Мій хлопчику», два роки тому. Бути б продовженню, а тільки в ньому вже сиділа страшна хвороба.

Він пішов на ВИСОКИЙ ПЕРЕВАЛ — за своїми батьками, за Тарасом Шевченком, якого пережив по віку, хоч і не набагато. В оте ФУЧЖОУ дивне і ні на що не схоже, де поетам комфортно і де стихає їхній біль у грудях від непроминущого Кисневого голоду. До Івана Миколайчука, що упокоївся поруч Тарасових батьків і який так само колись зіграв молодого Тараса…

Ой поспішив, Тарасе, поспішив. Навіщо? Батьки би зачекали, допоки скінчиться твоя молодість. А тепер…

Тепер розслабімось і поплачемо, хай сльози омиють цю страшну і непоправну втрату, яку Україна, дай-то Боже, коли-небудь усвідомить.

Прощайте, дорогий Тарасе. Тільки все одно, не полишайте нас.

Найщиріші співчуття Тарасовій родині.» -пише Сергій.

Цю ж сумну звістку підтвердило й Міністерство культури України.

Помер Тарас Денисенко, актор, сценарист, кіноактор, режисер. Син кіноакторки Наталії Наум та кінорежисера Володимира Денисенка.
Міністерство культури висловлює щирі співчуття рідним та близьким Тараса Денисенка. Вічна пам’ять!
– йдеться у повідомленні.

Тарас Денисенко – заслужений артист України, член Національної спілки кінематографістів країни. Актор зіграв більше 30 ролей в повнометражних фільмах. За роль у фільмі «Як молоді ми були» отримав приз за кращу чоловічу роль на фестивалі «Молодість» у 1985 році.

У 2015 році виступив в ролі режисера і зняв свій фільм «Мій хлопчик».

Літом цього року стало відомо, що Денисенко важко хворий та збирає кошти на лікування.

 

В тему

Discussion about this post