Три дитячі майданчики Києва стали доступними для дітей з інвалідністю

Віднедавна три київські парки — Парк Шевченка, Пейзажна алея та Маріїнський парк мають інклюзивні дитячі майданчики, облаштовані спеціальною інфраструктурою, на яких можуть гратися усі діти, зокрема діти з інвалідністю.

Повідомляє Рeople.in.ua.

Інклюзивний майданчик — це гральний дитячий майданчик, що оснащений спеціальною інфраструктурою для дітей з інвалідністю.

У вересні 2017 року три майданчики були оснащені спеціальними каруселями, гойдалками, тактильними панелями для аутистів, тубофонами для дітей з вадами слухового апарату, гральною панеллю для розвитку моторики та ігровими елементами з використанням шрифту Брайля.

Переглянути всі фото можна тут https://www.facebook.com/pg/friendlypeople.ua/photos/?tab=album&album_id=1423328757716973/)

Ініціаторами виступили столичні активісти: група Friendly People разом з ГО «Прoгресивні громадяни України» та БФ «Наш дім — Дарниця» розробляли проект та втілювали його з початку 2017 року.

«Протягом останніх років приємно спостерігати за бумом соціальних та правозахисних ініціатив Києва та України загалом. Проте деякі теми продовжують залишатися поза увагою, як, наприклад, доступні та інклюзивні дитячі майданчики. Відсутність належної інфраструктури для дітей з інвалідністю позбавляє їх щасливого дитинства та шансу успішно інтегруватися в суспільство», — пояснює Олеся Огризко, співзасновниця ініціативи «FriendlyPeople».

Ініціатива з перетворення звичайних дитячих майданчиків на інклюзивні має чотири завдання:

1) Саме встановлення дитячої гральної інфраструктури для дітей з інвалідністю, якої практично немає в столиці.

2) Сприяти соціалізації дітей. Саме тому встановлюються спеціальні об’єкти на вже існуючих майданчиках Києва, а не створюються ізольовані локації.

3) Інформування жителів Києва про цю проблематику та сприяння більш толерантному ставленню до людей з інвалідністю як серед дітвори, так і їхніх батьків.

4) Заклик до киян бути активними та брати ініціативу щодо позитивних змін у рідному місті у власні руки.

Ідея виникла ще у 2016 році, але реалізація вимагала значних коштів. Тому соціальна ініціатива «Friendly People» спершу влаштувала благодійний вечір-аукціон, на якому зібрала необхідну суму для трьох майданчиків. Активісти сподіваються, що свідомі кияни підтримають ініціативу та кількість таких місць збільшуватиметься, а комунальні підприємства, на баланс котрох передані ці об’єкти, зможуть утримувати їх у належному стані.

«Ми підтримуємо дії волонтерів, адже це сприяє розвитку столиці. Спільно маємо працювати над тим, щоб Київ став більш толерантним, інклюзивним та відповідав статусу європейської столиці», — коментує ініціативу Сергій Мартинчук, голова Печерської райдержадміністрації.

Задум отримав також схвалення серед людей з інвалідністю. «Нам приємно, коли люди починають мислити категоріями прав інших людей, виходячи з власної «бульбашки», — каже Дмитро Щебетюк, голова організації «Доступно UA».
майданчик2

майданчик 3

мпайданчик

В тему

Discussion about this post