Порошенко: Росія не напала би на Україну, якби Київ не відмовився від ядерної зброї

Президент України Петро Порошенко переконаний, що Росія не напала би на Україну, якби Київ не відмовився від ядерної зброї у 1994 році.

Повідомляє  Рeople.in.ua з посиланням на unian.ua.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Порошенко повідомив під час виступу на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи сьогодні у Страсбурзі.

«Росія разом з Великою Британією, США, Францією та Китаєм були гарантами нашого суверенітету та територіальної цілісності в рамках Будапештського меморандуму, коли Україна віддала третій за розміром ядерний арсенал», — зазначив він.

«Якщо б ми його не віддали, думаєте, Росія напала би на нас? Звичайно, ні. Але ми не бажаємо повернення ядерного арсеналу, навпаки, ми вважаємо, що система нерозповсюдження – це шлях до глобальної безпеки», — додав президент України.

Як відомо, у 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї. Після цього в 1994 році Україна, США, Росія та Велика Британія уклали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум). Він містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки.

Згідно з меморандумом, США, РФ і Велика Британія зобов’язалися, зокрема, поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України; утримуватися від загрози силою, її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України.

Згодом дві інші ядерні держави – Китай та Франція – висловили аналогічні гарантії Україні у формі заяв.

Однак Росія у березні 2014 року після введення військ окупувала український Крим і почала дестабілізувати обстановку на Донбасі. РФ поставляє терористам «ДНР» і «ЛНР» озброєння і направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська. З середини квітня 2014 року в Луганській і Донецькій областях тривають бойові дії.

В тему

Discussion about this post