У Відні відкрилася ретроспектива українського авангардного кіно

У Відні відкрилася ретроспектива, присвячена українському авангардному кіно «Фільмуючи Революцію: українські авангардні фільми 1929-1931 рр».

Як повідомляє «Довженко-Центр», покази триватимуть до 18 жовтня, у них візьмуть участь відомі історики Ярослав Грицак, Андрій Портнов, Тімоті Снайдер, Сергій Єкельчик, передає Рeople.in.ua.

Програма «Фільмуючи Революцію» присвячена українському кінематографу кінця 1920-х — початку 30-х років.

У цей період Всеукраїнське фотокіноуправління  (VUFKU) було кінематографічною державною монополією, яка охопила всю кіноіндустрію в Україні. Однак не тільки українські кінорежисери співпрацювали з ВУФКУ. Наприкінці 1920-х років, під час офіційного нападу на так званий «формалізм» в Російській Радянській Федеративній Соціалістичній Республіці, Україна була вільна від жорстокої цензури завдяки зусиллям комісара освіти Миколи Скрипника.

Отже, наприкінці 1920-х рр. кіностудії Одеси та Києва стали останнім оплотом радянського кінематографічного авангарду.

«Тут були створені нові кінематографічні шедеври режисерів, таких як Олександр Довженко, який мав стати найважливішим представником української кінематографічної культури, та автора «найкращого документального фільму всіх часів» Дзиґи Вертова», — ідеться у повідомленні.

Програма включатиме фільми Олександра Довженка, Дзиґи Вертова, Михаїла Кауфмана та Миколи Шпиковського.

Також у Відні вперше покажуть віднайдені і відновлені Довженко-Центром роботи Кауфмана та Шпиковського. Відреставрований Довженко-Центром «Хліб» Шпиковського понад 50 років був заборонений у Радянському Союзі. «Небувалий похід» Кауфмана багато років вважався втраченим, доки у 2015 році картину «Довженко-Центр» не виявив картину в одному з державних архівів. Перший закордонний показ відновленої версії відбувся 2016 року у Британії.

В тему

Discussion about this post