У Великій Британії заявили, що вихід з ЄС буде повним, а перехідний період — обмеженим за часом

Лідери протиборчих угруповань по стратегії Brexit в уряді Терези Мей виступили зі спільною декларацією і заявили, що вихід з ЄС буде повним, а перехідний період — обмеженим за часом, повідомляє  Рeople.in.ua з посиланням на НВ.

Міністр фінансів Філіп Хаммонд, який виступав за м’який варіант Brexit, і міністр зовнішньої торгівлі Ліам Фокс, що агітував за більш жорсткий підхід, заявили, що перехідний період буде обмежений по часу, і Великобританія не буде використовувати його, щоб забезпечити собі членство в ЄС через «чорний хід».

За версією видання, ця «відкрита декларація про мир між ворогуючими угрупованнями в кабінеті міністрів стане величезним полегшенням для Терези Мей», уряд якої і прихильники, і противники Brexit критикують за невизначеність позиції і відсутність чіткого плану виходу з ЄС.

«Ми вийдемо з митного союзу і будемо вільні від зобов’язань для укладення кращих торгових угод по всьому світу в якості незалежного, відкритого, торгового партнера», — заявили міністри.

Вони хочуть, щоб економіка країни залишалася «сильною і енергійною», пройшовши цей період змін.

«Саме тому ми вважаємо, що обмежений по часу перехідний період — важливий для реалізації наших національних інтересів, і дасть бізнесу більше впевненості — але він не може бути невизначеним, він не може перетворитися на прихований спосіб для того, щоб залишитися в ЄС», — пояснили міністр.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали ні збереженню Великобританії в складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти — 48%. Шотландія і Північна Ірландія в основному проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс і Англія підтримали Brexit.

29 травня 2017 року Єврокомісія опублікувала ключові вимоги до Великобританії в процесі виходу зі складу Євросоюзу. Основну увагу Брюссель сконцентрував на фінансових питаннях і на правах громадян.

В тему

Discussion about this post