У різних країнах світу тижневий раціон на сім’ю в основному перевищує витрати на харчування українців

Фотограф Peter Menzel подорожує по світу з метою створення фотографій сімей з різних країн і їх продуктових покупок на тиждень.

Повідомляє Рeople.in.ua з посиланням на strelaua.com.

У кожного знімка є невеликий підпис з вартістю покупок продуктів на тиждень, а також кулінарні вподобання кожної сім’ї. Дивіться, що їдять від Скандинавії до Австралії.
Фотограф Peter Menzel в рамках проекту «Hungry Planet», що в перекладі означає «Голодна планета», подорожує по світу з метою створення фотографій сімей з різних країн і їх продуктових покупок на тиждень.

Вивчаючи ці фотографії можна прийти до дуже цікавих висновків про користь чи шкоду певних продуктів, популярних в кожному регіоні. Наприклад, американські сім’ї харчуються фаст-фудом, чіпсами, шоколадними батончиками і іншими людьми нижчого гатунку продуктами. У німців, як нескладно здогадатися, в раціон входить велика кількість пива та інших алкогольних напоїв. А у жителів Еквадору 100% здорове харчування: злаки, фрукти і овочі.

У кожного знімка є невелика підпис з вартістю покупок продуктів на тиждень, а так же кулінарні вподобання кожної сім’ї. На жаль, у більшості сімей переважають м’ясні страви. Автор цих фотографій прагнув вибирати середньостатистичні повноцінні сім’ї в кожній країні. Кількість членів сім’ї в родині варіюється від 4 до 15 осіб!

Але як це не парадоксально, сім’ї з 10 осіб можуть витрачати на продукти в 10 разів менше, ніж сім’ї з 4 осіб в інших країнах. За хворому зовнішнім виглядом більшості європейських сімей можна зробити висновок, що вони всього лише біомашина для цілодобової переробки харчової біомаси в гниючих гній.

Так само можна простежити залежність розвиненості країни і кількості другосортних продуктів в щотижневому раціоні споживання. В європейських країнах переважають різні магазинні напої, рафіновані продукти та інші блага цивілізацій, необхідні для харчування біо-рабів. В арабських і малорозвинених країнах переважають злаки, фрукти і овочі. Всі фотографії відсортовані за спаданням вартості продуктів. Але, так як фотографії були зроблені протягом декількох років, не варто робити на їх основі однозначні висновки.

Які продукти їдять в Німеччині на 500,07 доларів в тиждень?

germany

Ціна продуктів харчування в Німеччині на тиждень для 4-х осіб склала 375,39 євро або 500 доларів і 7 центів на день покупки. Що їдять німці? Улюблена їжа німецької родини: смажена картопля з цибулею, беконом і оселедцем, смажена локшина з яйцями і сиром, піца, ванільний пудинг. На фотографії переважають м’ясо, хліб, овочі, величезна кількість алкоголних і безалкогольних магазинних напоїв.

Які продукти їдять в Люксембурзі на 465,84 доларів в тиждень?

luxembourg

Ціна продуктів харчування в Люксембурзі на тиждень для 4-х осіб склала 347,64 євро або 465 доларів і 84 центи на день покупки. Що їдять люксембуржцями? Улюблена їжа люксембурзької сім’ї: піца з креветками, курка в винному соусі і турецька кебаб. На фотографії переважають хліб, піца, алкоголь, магазинні напої, фрукти.

Які продукти їдять у Франції на 419,95 доларів в тиждень?

france

Ціна продуктів харчування у Франції на тиждень для 4-х осіб склала 315,17 євро або 419 доларів і 95 центів на день покупки. Що їдять французи? Улюблена їжа французької сім’ї: макарони карбонара, абрикосові пироги, тайська кухня. На фотографії переважають фабричні продукти і трохи фруктів.

Які продукти їдять в Австралії на 376,45 доларів в тиждень?

australia

Ціна продуктів харчування в Австралії на тиждень для 7-х осіб склала 481,14 австралійський долар або 376 доларів і 45 центів на день покупки. Що їдять австралійці? Улюблена їжа австралійської сім’ї: австралійські персики, пиріг, йогурт. На фотографії переважають величезна кількість м’яса, магазинні напої і рафіновані продукти, фрукти.

Які продукти їдять в Канаді на 345 доларів в тиждень?

canada

Ціна продуктів харчування в Канаді на тиждень для 5-и осіб склала 345 доларів на день покупки. Що їдять канадці? Улюблена їжа канадської сім’ї: м’ясо нарвала і білого ведмедя, піца з сиром, кавуни. На фотографії переважають м’ясо, риба, овочі, фабричні продукти.

Які продукти їдять в Америці на 341,98 долар в тиждень?

united

Ціна продуктів харчування в Америці на тиждень для 4-х осіб склала 341 долар і 98 центів на день покупки. Що їдять американці? Улюблена їжа американської сім’ї: спагетті, картопля, курка в кунжуті. На фотографії переважають чіпси, піци і величезна кількість рафінованих продуктів м’яса та м’ясних напівфабрикатів, магазинних напоїв.
Які продукти їдять в Японії на 317,25 доларів в тиждень?

japan

Ціна продуктів харчування в Японії на тиждень для 4-х осіб склала 37 699 ієн або 317 доларів і 25 центів на день покупки. Що їдять японці? Улюблена їжа японської сім’ї: блюдо з риби сашимі, фрукти, тістечка і чіпси. На фотографії переважають рибні продукти, соуси і специфічна японська їжа.

Які продукти їдять в Гренландії на 277,12 доларів в тиждень?

greenland

Ціна продуктів харчування в Гренландії на тиждень для 5-х осіб склала 1 928.80 датських крон або 277 доларів і 12 центів на день покупки. Що їдять гренландци? Улюблена їжа гренладской сім’ї: м’ясо білого ведмедя і нарвала, тушкована Тюленіна. На фотографії переважають м’ясо і фабричні продукти.
Які продукти їдять в Італії на 260,11 доларів в тиждень?

italy-

Ціна продуктів харчування в Італії на тиждень для 5-х осіб склала 214,36 євро або 260 доларів і 11 центів на день покупки. Що їдять італійці? Улюблена їжа італійської сім’ї: риба та заморожені рибні палички, паста (спагеті і макарони) з рагу і хот-доги. На фотографії переважають фрукти, хліб, консерви і магазинні газовані напої.

Які продукти їдять в Великобританії на 253,15 долара в тиждень?

great-britain

Ціна продуктів харчування в Великобританії на тиждень для 4-х осіб склала 155,54 британських фунтів або 253 долара і 15 центів на день покупки. Що їдять британці? Улюблена їжа британської сім’ї: авокадо, бутерброди з майонезом, суп з креветок, шоколадний торт з вершками. На фотографії переважають шоколадні батончики, рафіновані продукти і трохи овочів.

Які продукти їдять в Кувейті на 221,45 долар в тиждень?

kuwait

Ціна продуктів харчування в Кувейті на тиждень для
8-х осіб склала 63,63 динара або 221 долар і 45 центів на день покупки. Що їдять кувейтци? Улюблена їжа кувейтської сім’ї: курка з рисом басматі. На фотографії переважають фрукти, овочі, лаваш, яйця і якісь незрозумілі коробки.

Які продукти їдять в Мексиці на 189,09 доларів в тиждень?

mexico

Ціна продуктів харчування в Мексиці на тиждень для 5-х осіб склала 1 862,78 мексиканських песо або 189 доларів і 9 центів на день покупки. Що їдять мексиканці? Улюблена їжа мексиканської сім’ї: піца, краби, паста (макарони) і курка. На фотографії переважають фрукти, хліб, величезна кількість КокаКола і пива.

Які продукти їдять в Китаї на 155,06 доларів в тиждень?

china

Ціна продуктів харчування в Китаї на тиждень для 4-х осіб склала 1 233,76 юанів або 155 доларів і 6 центів на день покупки. Що їдять китайці? Улюблена їжа китайської сім’ї: смажена свинина з кисло-солодким соусом. На фотографії переважають фрукти, овочі, м’ясо, рафіновані продукти.

Які продукти їдять в Польщі на 151,27 доларів в тиждень?

poland

Ціна продуктів харчування в Польщі на тиждень для 5-х осіб склала 582,48 злотих або 151 долар і 27 центів на день покупки. Що їдять поляки? Улюблена їжа польської родини: свинні ноги з морквою, селерою і пастернаком. На фотографії переважають овочі, фрукти, шоколадні батончики і корм для тварин.

Які продукти їдять в Туреччині на 145,88 доларів в тиждень?

turkey

Ціна продуктів харчування в Туреччині на тиждень для 6-х осіб склала 198,48 нових турецьких лір або 145 доларів і 18 центів на день покупки. Що їдять турки? Улюблена їжа турецької сім’ї: повітряне печиво Melahat. На фотографії переважають хліб, овочі, фрукти.

Які продукти їдять в Гватемалі на 75,70 доларів в тиждень?

guatemala-

Ціна продуктів харчування в Гватемалі на тиждень для 7-х осіб склала 573 кетцаля або 75 доларів і 70 центів на день покупки. Що їдять гватемальці? Улюблена їжа гватемальської сім’ї: тушкована турецька індичка і суп з овець. На фотографії переважають овочі, крупи і фрукти.

Які продукти їдять в Єгипті на 68,53 доларів в тиждень?

egypt-ahmed-family-of-cairo

Ціна продуктів харчування в Єгипті на тиждень для 12-х осіб склала 387,85 єгипетських фунтів або 68 доларів і 53 центи на день покупки. Що їдять єгиптяни? Улюблена їжа єгипетської родини: окра з бараниною. На фотографії переважають овочі, фрукти, зелень і м’ясо.

Які продукти їдять в Монголії на 40,02 доларів в тиждень?

mongolia

Ціна продуктів харчування в Монголії на тиждень для 4-х осіб склала 41 985,85 тугриків або 40 доларів і 2 центи на день покупки. Що їдять монголи? Улюблена їжа монгольської сім’ї: пельмені з баранини. На фотографії переважають м’ясо, яйця, хліб, овочі.

Які продукти їдять в Індії на 39,27 доларів в тиждень?

indi

Ціна продуктів харчування в Індії на тиждень для 4-х осіб склала 1 636,25 рупій або 39 доларів і 27 центів на день покупки. Що їдять індійці? Улюблена їжа індійської сім’ї: рисові пластівці. На фотографії переважають овочі і фрукти.

Які продукти їдять в Малі на 26,39 доларів в тиждень?

mal

Ціна продуктів харчування в Малі на тиждень для 15-и осіб склала 17 670 франків або 26 доларів і 39 центів на день покупки. Що їдять малійцями? Улюблена їжа малійской сім’ї: страви з рису по сімейним рецептом. На фотографії переважають крупи і овочі.

Які продукти їдять в Бутані на 5,03 доларів в тиждень?

bhutan

Ціна продуктів харчування в Бутані на тиждень для 13-ти осіб склала всього 224,93 нгултрум або 5 доларів і 3 центи на день покупки. Що їдять бутанці? Улюблена їжа бутанському сім’ї: гриби, сир і свинина. На фотографії переважають овочі, зелень і трохи фруктів.

Які продукти їдять в Чаді на 1,23 долара в тиждень?

chad-p

Ціна продуктів харчування в Чаді на тиждень для
6-х осіб склала 685 африканських франків (CFA) або 1 долар і 23 центи на день покупки. Що їдять чадцев? Улюблена їжа чадской сім’ї: суп зі свіжого м’яса овець. На фотографії переважають мішки з крупою.

Що ж в тиждень з’їдають українці — від пенсіонерів до банкірів.
Забезпечені люди, незважаючи на кризу, хоч і збавили споживання делікатесів, але не відмовилися від дорогих продуктів і не перейшли, скажімо, на товари швидкого приготування. Але що примітно: відсутні такі дешеві макарони і супи і у людей з дуже скромним достатком. Багато з них вважають за краще робити покупки на ринках, де можна поторгуватися, а в супермаркет ходять лише за сосисками і сирними сирками для діточок. Скромно харчуватися, періодично купуючи небагато м’яса, можна на 150-200 гривень в тиждень, а середній щотижневий чек заможних родин доходить до 500 гривень (трохи більше 40 доларів).
БАНКІВСЬКИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ

a180

Дмитро, банківський службовець, начальник адмінвідділу, і його дружина Інна, яка зараз в декреті з двома дітьми, отримують в місяць 8 тисяч грн. У тиждень на їжу вони витрачають 500-600 грн., А влітку — до 500 грн., Так як діти на дачі у батьків. На фото: продукти на 451 грн. За час кризи сім’я стала менше купувати делікатесів (червону ікру, креветки), але не переглянула список основних продуктів на користь більш дешевих, так як звикла довіряти певним торговельним маркам.
Щомісячний дохід сім’ї: 8 000 грн
Витрати на продукти на тиждень: 500-600 гр
Безробітні ВСЕ ГРОШІ ВИТРАЧАЮТЬ ЛИШЕ НА ЇЖУ

181_copy

Сім’я з чотирьох осіб — двох дітлахів, їхні мами Олени і тата Олега, на місяць одержує близько 2000 грн. Щотижневий похід в супермаркет їм обходиться в 400-600 гривень. Родині вдається купити кіло м’яса, дві палки ковбаси, пару десятків яєць, кіло борошна, макарони, крупу, 10 кг картоплі і пару консервів.
Щомісячний дохід сім’ї: 2 000 грн
Витрати на продукти на тиждень: 400-600 гр
ВЧИТЕЛІ

182_copy

Наталя Медведенко, вчитель-методист школи №11 Кременчука, з чоловіком Вадимом заробляють трохи більше 3000 грн. У них є 14-річна дочка Аня. Вони купують їжу в супермаркеті, на яку є знижки. У тиждень на їжу йде 150-200 гривень. Обов’язкова покупка — яйця і майонез. Іноді беруть м’ясо, іноді банани, а у свята — крабові палички та рибу.
Щомісячний дохід сім’ї: 3 000 грн
Витрати на продукти на тиждень: 150-200 гр
СЕЛЯНИ економити на солодощі та КУПУЮТЬ ВИНО З ковбасою

183

Українські селяни харчуються більше тим, що земля пошле. Їх дохід — 1400 грн. в місяць. Сім’я з трьох осіб — 74-річний Геннадій Пилипович, 73-річна Віра Іллівна та їхня молодша дочка Наташа, — живе в селі Чорнорудка Житомирської області, в тиждень може витратити на продукти не більше 150 грн .. Беруть хліб, масло рослинне і вершкове, лимонад, сир, ковбаски, рибу, пару консервів, майонез або кетчуп, каву і чай в пакетиках. Солодощі печуть самі. Іноді купують вино.
Щомісячний дохід сім’ї: 1 400
Витрати на продукти на тиждень: 150 гр
ПЕНСІОНЕРИ купує на базарі, І ІНОДІ ВИСТАЧАЄ НА ФРУКТИ

184

75-річний київський пенсіонер Леонід Вікторович Корнілов вважає за краще робити тижневі закупівлі на сільгоспринку біля метро «Лісова». Його пенсія — 715 грн., Дружини Валентини Григорівни — 780 грн. На цьому тижні, як зазвичай, витратив на їжу близько 120 гривень. За комунальні послуги пенсіонери платять близько 300 грн. і близько сотні гривень іде на ліки. На решту іноді беруть фрукти.
Щомісячний дохід сім’ї 1: 495 грн
Витрати на продукти на тиждень: 120 гр
СТУДСЕМЬЕ ДОПОМАГАЄ ВАРЕННЯ ВІД МАМИ

185_copy

Сім’я Солодовник — Юля і Діма і їх однорічний малюк — живуть на стипендію в 1060 гривень. У супермаркеті витрачають до 100 грн. на молоко, сирки, курятину або сосиски, дитяче харчування. «На ринку, також на 100 гривень, беремо помідори, огірки, картопля, зелень, банани та апельсини», — розповідає Юля. Родині допомагають батьки: мама Дмитра передає варення, консервацію, сир, а мама Юлі — овочі з їхнього городу.
Щомісячний дохід сім’ї 1 060 грн
Витрати на продукти на тиждень: 200 грн

 

 

В тему

Discussion about this post