У цьому році зафіксовано найбільшу кількість біженців у світі

Цього року кількість людей, що вимушені покинути свої домівки перетнула 65 мільйонів.

За підсумками минулого року кількість біженців у світі (шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб) склало рекордні 65,6 млн осіб. Про повідомили у агентстві у справах біженців ООН, пише  ВВС, передає Рeople.in.ua.

Це на 300 тисяч більше, ніж у 2015 році. В агентстві відзначили, що це все одно набагато менш різкий стрибок, ніж в 2014-2015 роках, коли число людей, що були змушені покинути свої будинки, збільшилася відразу на п’ять мільйонів.

Комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді заявив, що дані про вимушених переселенців свідчать про провал міжнародної дипломатії.

«Ви бачите, що старі конфлікти і нові конфлікти призводять до переміщення людей. Вимушене переміщення — символ воєн, які ніколи не закінчуються», — заявив Гранді.

Він також нагадав про тягар, який ліг на деякі з найбідніших країн світу — 84% переміщених осіб живуть у бідних країнах і державах із середнім рівнем доходів.

«Як я можу просити країни з набагато меншою кількістю ресурсів — в Африці, на Близькому Сході, в Азії — прийняти мільйони біженців, якщо багаті країни відмовляються це зробити», — заявив Гранді.

ООН сподівається, що зафіксоване рекордне число вимушених переселенців змусить багаті країни ще раз задуматися на тим, щоб не просто прийняти більше біженців, але і працювати над відновленням світу.

Біженці

Всього ООН нарахувало 65,6 млн людей, вимушених покинути свої будинки. Серед них
22,5 млн — біженці;
40,4 млн — внутрішньо переміщені особи (вони позбулися своїх будинків, але не покинули країну);
2,8 млн подали запит про отримання притулку;

Звідки прибувають біженці
Сирія — 5,5 млн (ще 6,3 млн сирійців — внутрішньо переміщені особи);
Афганістан — 2,5 млн;
Південний Судан — 1,4 млн;

Хто приймає біженців
Туреччина — 2,9 млн;
Пакистан — 1,4 млн;
Ліван: 1 млн;
Іран — 979,4 тис;
Уганда — 940,8 тис;

В тему

Discussion about this post