Кілька районів Києва можуть залишитися без води до жовтня

Гаряче водопостачання в деяких будинках Дарницького, Дніпровського, Подільського, Деснянського й Оболонського районів столиці може бути відсутнім до початку опалювального сезону 2017-2018 років через зупинення ТЕЦ-6, повідомив на прес-конференції екс-міністр енергетики України, голова наглядової ради «Київенерго» Іван Плачков, повідомляє  Рeople.in.ua з посиланням на УНІАН.

«Дії «Нафтогазу» не є прогнозованими, вони ситуативні. Взяли й відключили (ТЕЦ-6 від газопостачання — УНІАН)… Велика ймовірність, що до початку наступного опалювального сезону (відновиться гаряче водопостачання від ТЕЦ-6 — УНІАН)», — сказав Плачков.

За даними «Київенерго», причина припинення газопостачання — нагромаджені борги за газ і транспортування газу. Станом на 1 травня борг столиці за теплоенергію перед «Київенерго» становив майже 4,9 млрд грн. При цьому частка боргу держави становить близько 2 млрд грн, з них 1,2 млрд грн — некомпенсовані пільги і субсидії в теплопостачанні, а 0,8 млрд грн — некомпенсована різниця в тарифах за минулі роки. Разом з тим борг «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ для виробництва теплоенергії досяг на 1 травня 3,2 млрд грн. А борг за транспортування газу на ТЕЦ-6 перевищує 370 млн грн, 108 млн грн з яких — непрофінансовані державою пільги та субсидії. У свою чергу, «Нафтогаз» звинуватив «Київенерго», яка постачає теплову та електричну енергію споживачам столиці, в неперерахуванні коштів «Нафтогазу», сплачених киянами за тепло та гарячу воду.

В тему

Discussion about this post