Безвіз: інструкція по застосуванню

Які документи потрібні для безвізового в’їзду в Європу? Інструкція для всіх, хто зібрався мандрувати.

Повідомляє Рeople.in.ua з посиланням на momondo.

Вже в ніч з 10 на 11 червня безвізовий режим між Україною та Європейським союзом набув чинності. Українці отримали можливість подорожувати без віз в більше ніж 30 країн ЄС.

Тим не менш, залишається багато питань про перетин кордону, наявність документів, кількість днів, дозволених на в’їзд та країни, на які поширюється дія договору. Відповідаємо на найпопулярніші запитання.

Хто може подорожувати без візи?

В ЄС діє “Шенгенський прикордонний кодекс” (Schengen border code), в якому зазначені всі документи та правила перетину кордону для іноземців. В’їзд до країн ЄС дозволений громадянам, які:

  1. Мають документ для перетину кордону – в даному випадку – це український біометричний паспорт;;
  2. Можуть пояснити мету поїздки та умови перебування в країні ЄС;
  3. Можуть доказати фінансову платоспроможність для перебування в ЄС і повернення в Україну (кожна країна встановлює свою мінімальну суму для перетину кордону);
  4. Не перебувають у списку осіб, котрим заборонений в’їзд в ЄС (депортовані із забороною в’їзду, засуджені, злочинці);
  5. Не є загрозою для громадського порядку, міжнародних відносин.

Основна відмінність в правилах до і після лібералізації безвізового режиму – наявність біометричного паспорта. Тобто паспорта новішого зразка із вбудованим чипом з інформацією про вас та відбитками пальців.

Як довести мету поїздки?

Далі йдеться про список документів в залежності від мети поїздки. Метою поїздки не може бути робота чи навчання. Оскільки для цих віз передбачено перебування закордоном більше, ніж 90 днів, вам потрібно оформлювати відповідну візу.

Якщо ви подорожуєте з метою туризму, на кордоні можуть спитати про:

Бронювання проживання чи неофіційне запрошення, якщо зупиняєтесь в друзів

Маршрут чи план поїздки

Наявність квитків (всередині країн ЄС та зворотні квитки в Україну. Не поширюється на подорожуючих автомобілем)

Якщо ви перетинаєте кордон з бізнес-метою (відрядження, конференції):

Запрошення на зустріч/ квитки конференцію

або

Будь-який зручний документ, що підтверджує ділові чи торговельні взаємини

На кордоні вас не проситимуть показати будинкову книгу, трудову книгу, довідку з воєнкомату чи роботи. Всі документі – це ті, які знадобляться закордоном. Головне правдиво обґрунтовувати свою мету й умови поїздки. Також при перетині кордоні вам не потрібно мати виписки з банку про рух коштів на рахунку, яку вимагає візовий центр. Достатньо мати готівку чи банківську картку. Якщо прикордонник вимагатиме доказу наявності коштів на картці, можете показати смс від банку чи стан рахунку в інтернет-банкінгу.

Також, не є обов’язковою наявність страхування. Тим не менш, радимо цим не зловживати й все-таки зробити страхування для своєї ж безпеки.

Якщо у вас немає підтвердження броні, бо ви зупиняєтесь по каучсерфінгу, в родичів чи кемпінгу – так і говоріть. Якщо мандруєте автостопом – то покажіть план поїздки та маршрут.

Також нагадуємо, що перетнувши кордон ви не можете перебувати в Шенгенській зоні більш як 90 днів на кожні 180 днів.

Я маю візу, чи для мене щось зміниться?

Якщо у паспорті є шенгенська віза то ви можете продовжувати мандрувати по ній. Для вас нічого не змінюється.

Також власники паспортів старого зразка можуть продовжувати відкривати візу для проходження кордону. Візові центри працюватимуть в такому ж режимі.

Окрім того, законодавство не забороняє мати декілька паспортів, тож ви можете зробити біометричний паспорт і використовувати паралельно.

Які країни я маю можливість відвідати?

Угода дає змогу подорожувати більше ніж тридцятьма країнами ЄС (всі країни-члени, за виключенням Великої Британії та Ірландії), а також Швейцарією, Норвегією, Ісландією та Ліхтенштейном, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС. Також безвіз поширюється на Болгарію, Румунію, Хорватію та Кіпр, які не входять до Шенгенської зони, але є членами ЄС.

До списку входять і всі острови навколо Європи: від Гренландії до Канарських, від Кіпру до Фарерських, які є автономіями європейських держав. Також безвізовий режим стосується держав-карликів: Андорри, Монако, Ватикана і Сан-Марино.

Таким чином,  це 34 країн: Австрія, Андорра, Бельгія, Болгарія, Ватикан, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Монако, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Тепер Україна член ЄС чи Шенген-зони?

Ні. Україна не стає учасницею ЄС чи Шенгену. Ми все ще ставатимемо в аеропорті в чергу All passports і подорожуватимемо по ЄС з паспортом, на відміну від країн-учасниць ЄС.

Які переваги безвізового режиму?

Окрім зручніших подорожей, це дуже важливий геополітичний крок на шляху до Євроінтеграції, наближення українського законодавства до європейського і визнання України в Європі. А також можливість для українців мандрувати без віз робить країну вдалим ринком серед авіакомпаній.

В тему

Discussion about this post