WordPress закрив офіс у Сан-Франциско, бо ніхто не ходив на роботу

Компанія Automattic, яка володіє платформою для публікації WordPress, оголосила, що відмовилася від місткого офісу в Сан-Франциско. З цього моменту всіх 550 співробітників остаточно переводять на віддалену роботу, повідомляє  Рeople.in.ua.

Унікальний офіс з високими стелями і бібліотекою знаходиться на реконструйованому складі. Площа приміщення становить 15 тисяч квадратних футів (близько 1394 квадратних метрів).

Проблема в тому, що цей простір толком ніхто не використовує, в чому засновник Automattic Метт Мулленвег (Matt Mullenweg) зізнавався в подкасті Stack Overflow. Глава компанії впевнений, що гроші за оренду можна витратити більш ефективно.

Ми розміщуємося в цьому офісі шостий або сьомий рік, у нас непогані умови оренди, але ніхто толком сюди не приходить.

На площі в 15 тисяч футів знаходяться п’ять чоловік. Тобто на кожного виділяється близько трьох тисяч футів. Тут стільки ж людей, скільки і ігрових столів.

Метт Мулленвег, засновник WordPress і Automattic

Як уточнює Business Insider, найчастіше в офісі в Сан-Франциско колеги збиралися тільки для роботи над спільними проектами і на заходах. Більш того, з 550 співробітників Automattic тільки 30 живуть в області затоки (Bay Area). Решта розкидані по 50 країнам.

Плата за оренду стала причиною перенесення щорічної конференції клієнтів Automattic з Сан-Франциско до Філадельфії або Нешвілл (остаточний варіант поки не визначений). Таким чином компанія відмовилася від використання великих приміщень для заходів.

У Automattic є інші офіси, в тому числі в американському штаті Мен і навіть на Кейптауні. При цьому компанія завжди дозволяла працювати десь ще і навіть прославилася завдяки незвичайній програмі заохочень.

Тим, кому до вподоби коворкінг, Automattic перераховує стипендію в розмірі 250 доларів на місяць на покриття витрат. Окремі суми також передбачаються при бажанні облаштувати офіс у себе вдома. Якщо хтось працює з «Старбакса», компанія платить за їх кавою. Automattic відшкодовує витрати на перельоти, практично всі наради проводить в інтернеті, а багатьох співробітників наймає після онлайн-інтерв’ю без особистої зустрічі.

Business Insider і Quartz порівняли Automattic з більш старими, але великими компаніями на кшталт Yahoo, IBM або Hewlett Packard, де віддалена робота в останні роки не заохочувалася або зовсім потрапляла під заборону. У керівництві цих компаній стверджували, що робота «пліч-о-пліч» стимулює і дозволяє досягати великих результатів, ніж при ситуаціях, коли співробітники практично не знають один одного.

В тему

Discussion about this post