Озимі на Одещині зазнали втрат через морози

Агрономи Березівського району Одеської області готують техніку до виконання комплексу весняно-польових робіт. Стан озимини оцінюють як задовільний, хоча значна її частина сильно постраждала від морозів, повідомляє  Рeople.in.ua з посиланням на «Новини Одеси».

Готовність сільгосппідприємств до весняно-польових робіт обговорювалася на семінарі-нараді, що відбувся на базі ТОВ «Березівський елеватор». У ньому взяли участь представники влади району, наукові працівники і більше 50 агровиробників.

Начальник управління агропромислового розвитку районної адміністрації Сергій Цапкаленко зазначив, що в цьому році навесні буде здійснюватись догляд за посівами озимих зернових на площі 40,9 тис. га та ріпаку на площі 2,4 тис. га.

Господарства району вже здійснили підживлення озимих на площі майже 20 тис. га. Стан посівів оцінюється, як задовільний. Близько 6-7 тис. га озимої пшениці сильно постраждали від зимових морозів. Оцінити стан ячменю можна буде вже після настання більш теплої погоди.

Також потрібно підготувати грунт для посіву ярих культур на площі 55,6 тис. га, з яких 17,9 тис. — під зернові, 25,1 тис. — під соняшник, 4,7 тис. — під овочеві, баштанні і картоплю, 7,9 тис. — під кормові культури.

У 2016 році аграрії набули нової техніки на загальну суму 90 млн грн. Тільки в четвертому кварталі 2016-го сільгосппідприємства обзавелися 8 тракторами і 6 сівалками. В даний час техніка на 97-98% готова до роботи.

 

В тему

Discussion about this post