В Києві відбудеться Перший фестиваль українського аматорського театру «День театру»

6-7 травня відбудеться Перший фестиваль українського аматорського театру «День театру», у якому візьмуть участь 42 театра з 16 міст України. Разом з відомими акторами та театральними діячами кожен глядач може насолоджуватись виставами та оцінювати майстерність юних та дорослих аматорів в онлайн режимі та безпосередньо у театрах.  47 вистав йтимуть одразу на чотирьох сценах: у ТЮГу «На Липках», двох сценах «Молодого театру» та в «Золотих воротах». До складу журі входять: Віталій Малахов, Віктор Гирич, Андрій Білоус, Ірма Вітковська, Ольга Семьошкіна, Алла Рубіна та інші поважні і знамениті діячи культури та мистецтва, повідомляє  Рeople.in.ua.

Фестиваль проводиться за сприяння Національної спілки театральних діячів України; київських академічних театрів: «Театру на Подолі», «Молодого театру», ТЮГу «На Липках» та театру «Золоті ворота»; Державного музею театрального,музичного та кіномистецтва України і робочої групи в Україні Європейської театральної конвенції.

Генеральний телевізійний партнер – 5 канал, головний медіа-партнер — www.obozrevatel.com; інфопартнери: телеканал Maxxi TV, сайт міста Києва www.44.ua, провідні жіночі портали http://ivona.bigmir.net/ та mamawow.com.ua, lifestyle портал https://people.in.ua/  и глянцевый журнал “People In”. Онлайн трансляція вистав на першому интернет каналі України https://picutv.com/

Театр  є базовою складовою духовної цивілізації людства, а театральне аматорство – одне з найпоширеніших видів мистецького аматорства: до Міжнародної асоціації аматорських театрів (AITA/IATA ) входить більше мільйона аматорських колективів з 80 країн. Український аматорський театр є особливим національно-культурним феноменом, з яким пов’язана діяльність багатьох видатних українських культурних діячів, зокрема: Г. Квітки-Основ’яненка, І. Котляревського, М. Щепкіна, М. Гоголя, М. Старицького, М. Заньковецької, М. Лисенка, В. Антоновича, М. Драгоманова, Г. Хоткевича, І. Франка, І. Трембицького, Леся Курбаса та інших митців. Український аматорський театр став фундаментом, підґрунтям, духовною культурно-мистецькою першоосновою професійного українського театру. Фестиваль Українського аматорського театру є найактуальнішим західом, який сприяє розвитку українського театру і об’єднує театри українців усього світу.

 

В тему

Discussion about this post