В Росії судитимуть 19-річного юнака за коментар у соцмережі

У Саратові передано до суду кримінальну справу проти 19-річного місцевого жителя Алєксандра Гозенко, обвинуваченого за статтею 282 Кримінального кодексу РФ (розпалювання ворожнечі).

Повідомляє Рeople.in.ua з посиланням на Громадське.

У російській прокуратурі заявили, що Гозенко в листопаді 2015 року розмістив чотири коментаря екстремістського характеру в соцмережі «ВКонтакте».

Одним із приводів для кримінальної справи став коментар «Пропоную влаштувати Голокост вати», в якому прокуратура угледіла збудження ненависті і ворожнечі по відношенню до росіян і до групи «ватники».

Як стверджує прокуратура, в коментарях Гозенко експерти виявили «лінгвістичні і психологічні ознаки приниження людської гідності за ознакою національної приналежності», а також «ознаки спонукання до дій насильницького характеру відносно групи осіб національної приналежності».

Зазначимо, що за даними Міжнародної правозахисної групи «Агора», за 2016 рік в Росії за репости, записи і коментарі в соціальних мережах було засуджено майже 300 осіб, 29 з них були засуджені до реальних термінів позбавлення волі.

В тему

Discussion about this post