ЗМІ: на референдум у Голландії вплинули «фейкові українці»?

17 лютого західна преса пише про тактику популістських сил у Європі, аналізує перші тижні Дональда Трампа у Білому домі та скептично оцінює плани Великої Британії поглибити співпрацю з НАТО, повідомляє  Рeople.in.ua з посиланням на ВВС.

Погляд у майбутнє ЄС

Референдум у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який відбувся минулого року, дає змогу зазирнути у майбутнє Європи.

Зокрема, у спроби популістських сил дедалі більше розхитати Євросоюз. І цілком можливо, що допомагатиме їм в цьому Росія.

Про це йдеться у статті New York Times під назвою «Фейкові новини, фейкові українці — як група росіян схилила шальки терезів голландського референдуму». Газета розповідає про членів «української команди» депутата Гаррі ван Боммеля, які намагалися переконати голландців голосувати проти асоціації.

«Вони відвідували зустрічі, виступали на телебаченні та у соціальних мережах, а також називали прозахідний уряд України кровожерливою клептократію, не вартою підтримки Нідерландів. Як згадує ван Боммель, було корисно показати, що не всі українці були за угоду», — пише газета.

Водночас автор статті зауважує, що ці активісти переважно були росіянами або вихідцями зі сходу України, які лише повторювали позицію Кремля.

І хоча референдум у Нідерландах відбувся майже рік тому, така тактика може вийти на перший план вже у найближчі місяці — зокрема, перед виборами у Франції та Німеччині.

«Справжній ризик — це популісти, які свідомо або несвідомо просувають російські ідеї, тому що знають, як це зашкодить нинішній ситуації в Європі, яку вони так хочуть зруйнувати. Єдине, що треба зробити Росії — розслабитися та дати працювати популістам», — цитує New York Times голландського аналітика Сейбрена де Йонга.

Хаос та агресія

Дональд ТрампКопирайт изображенияGETTY IMAGES
Image captionПід час прес-конференції Дональд Трамп обурювався «необ’єктивністю преси», яка поширює «фейкові новини» про нього

Видання Independent аналізує «хаотичну» прес-конференцію Дональда Трампа, на якій він «агресивно» захищав політику своєї адміністрації та гнівно викривав американські ЗМІ.

«Пан Трамп жалівся на ЗМІ понад годину, хоча прес-конференція мала бути присвячена оголошенню Александра Акости кандидатом на посаду міністра праці. Натомість зустріч перетворилася на хаотичну тираду проти провідних телекомпаній на кшталт CNN та BBC, а також проти його колишньої суперниці Гілларі Клінтон», — розповідає британське видання.

Як помітив нью-йоркський оглядач газети Фелікс Гарсіа, виступи пана Трампа все більше нагадують його промови під час передвиборної кампанії.

«Трамп похвалився своєю перемогою, здобутою завдяки голосам виборників, та зробив неправдиву заяву, що це був найбільший виграш з моменту, коли Рональд Рейган здобув 489 голосів у 1980 році. Коли його піймали на брехні, Трамп заявив, що просто повторив дані, які йому дали», — додає Independent.

«Катастрофічний» Трамп

«Катастрофічні» перші тижні Дональда Трампа у Білому домі справдили найгірші побоювання американців, вважає британська Financial Times. Зокрема, президент на своїй новій посаді поводиться так само, як і під час передвиборної кампанії, а в його адміністрації вирує «хаос».

«Позиція Америки у світі вже не може впасти нижче. І це відбувається на фоні загострення на Близькому сході та у час, коли Кім Чен Ин проводить випробування балістичної ракети, яка скоро може перетворитися на ядерну боєголовку», — вважає газета.

Як пише видання, звільнення Майкла Флінна з посади радника з питань національної безпеки не знімає питання про зв’язки адміністрації пана Трампа з Росією. І, як наголошує газета, у багатьох виникає питання, чому президент вперто відмовляється визнати сумніви та побоювання щодо співпраці з Володимиром Путіним.

«Якою б не була відповідь, посмішок у Москві дедалі менше. Розслідування зв’язків команди Трампа з Кремлем триватимуть кілька місяців, а, може, і довше», — резюмує Financial Times.

«Пан Путін сподівався домовитися про скасування санкцій та схвалення російського реваншизму в обмін на умовну співпрацю у боротьбі з «Ісламською державою». Проти такої угоди завжди би виступила значна частина республіканців у Конгресі. Але зараз така угода взагалі виглядає неможливою», — наголошує газета.

Важке завдання

Тереза МейКопирайт изображенияPA

Про дилему прем’єр-міністра Терези Мей у питанні співпраці з НАТО пише Guardian.

Газета зазначає, що як голова уряду пані Мей відповідальна за вихід Великої Британії з Євросоюзу, і вона наголошує на цьому під час кожної зустрічі з європейськими колегами.

Але в той же час прем’єр-міністр має переконувати тих самих партнерів у необхідності працювати разом у сфері безпеки, аби протистояти Володимиру Путіну.

«Важко уявити більш незграбну та деструктивну стратегію, щоб шукати друзів та впливати на європейців. Навіщо Ангелі Меркель, якій доведеться важко боротися на виборах у вересні, робити пані Мей будь-які послуги у питанні Росії?», — наголошує Guardian.

На думку видання, пані Мей намагається показати Британію відкритою до світу, попри «брекзит». Але інші провідні країни світу такої думки можуть і не поділяти, додає газета.

«В цьому антиутопічному світі Велика Британія здаватиметься важливою країною зі значними перевагами у сфері безпеки — від ядерної зброї до потужної розвідки. Але зараз вона як ніколи неспроможна відігравати серйозну роль», — констатує Guardian.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

В тему

Discussion about this post