У НБУ пояснили зростання інфляції з початку року

Січнева інфляція в Україні прогнозовано пришвидшилася й становила 1,1%

Повідомляє Рeople.in.ua з посиланням на Еспресо.

«У січні 2017 року споживча інфляція очікувано прискорилась до 12,6% р/р з 12,4% р/р у грудні 2016 року. За січень ціни збільшилися на 1,1%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України», — йдеться в повідомленні.

Динаміка цін у січні була близькою до прогнозної траєкторії річної споживчої інфляції. У подальшому Національний банк очікує на уповільнення інфляції до 9,1% на кінець 2017 року, що відповідатиме цільовому діапазону 8%, з відхиленням у 2%.

Незначне прискорення річної інфляції в січні було очікуваним та відбулося на тлі збільшення виробничих витрат, зростання сировинних цін на світових ринках, у тому числі на нафту та харчові продукти та послаблення гривні наприкінці 2016 року та в першій половині січня 2017 року. Базова інфляція в січні прискорилась до 6,2% (рік до року).

Це відбулося внаслідок послаблення гривні наприкінці минулого року та на початку 2017 року, що зумовило подорожчання окремих імпортованих товарів (транспортні засоби, окремі види техніки, товари особистого догляду тощо).

Крім того, прискорилося зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки, що, крім збільшення інших виробничих витрат, пов’язано із вторинними ефектами від зростання цін на окремі сирі продукти, зокрема молоко.

Збільшилися також річні темпи зростання цін на послуги, що входять до базової інфляції. Зокрема підвищилися вартість послуг закладів громадського харчування та готелів, що може бути відображенням зростання витрат на оплату праці. Річні темпи зростання цін на одяг та взуття не змінилися, хоча в місячному вимірі ціни на них сезонно знизилися.

В тему

Discussion about this post