У художника Івана Марчука зникла 101 картина

Влітку 2016 року Іван Марчук передав свої полотна для виставки в Іспанії агенту, проте ані обіцяної вересневої, ані будь-якої іншої виставки художника так і не відкрилося, повідомляє  Рeople.in.ua з посиланням на УП.

Іван Марчук передав свої полотна для виставки в Іспанії агенту, проте виставка художника так і не відкрилося. Фото theukrainians.org

Про втрачені полотна митця на сторінці у Facebook заявив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол.

«Зникла 101 картина найвідомішого українського художника сучасності Івана Марчука. Ще влітку минулого року він передав свої полотна для чергової зарубіжної виставки в Іспанії, як це було і раніше, своєму агенту. Останній обіцяв влаштувати «мистецький переворот» у свідомості європейців. На жаль, ані обіцяної вересневої, ані будь-якої іншої виставки видатний художник з того часу так і не відкрив, – написав Апостол.

Ми прийняли рішення заявити про скоєний злочин до органів Національної поліції України .
Сьогодні
– перший результат: обізвався агент, буцімто пообіцявши повернути «золотий фонд«.

Станом на 22 лютого, Національна поліція відкрила кримінальне провадження.

Михайло Апостол також розповів, що агент, якого підозрюють у викраденні робіт Марчука, знайомий понад десять років, проте тісно увійшов контакт з ним лише останній рік.

Він паралельно працював із заможними людьми в Україні, переконуючи, що він близький друг художника і ювілейні проекти потребують коштів. І ті давали кошти. От тільки заходи організовували шанувальники на власному ентузіазмі.

«Дату виставки у музеї Прадо (Мадрид) агент «призначив» спочатку на 3 вересня 2016, потім «переніс» на жовтень, згодом на листопад. А із середини грудня перестав відповідати на телефонні дзвінки художника. .. Озвався на початку січня, коли відчув, що майстру радять звернутися до правоохоронців. Риторика не змінилася, але з’явилися нотки погроз: «Я витратив гроші на проекти, повернеш», а на питання митця: «Де картини?»  заявив: «Там, де й повинні бути, в Іспанії. Тобі виставка потрібна чи картини? Я їх вивіз через Польщу і під загрозою смерті не скажу адресу». Стало зрозуміло, що шулер тягне час«, – розповів Апостол.

В тему

Discussion about this post